Новини

Назад

Свято Архангелів Михаїла, Рафаїла, Гавриїла

: 554 2015-09-29 00:00:00

Сьогодні Католицька Церква святкує свято Архангелів Михаїла, Рафаїла, Гавриїла. Існування ангелів допомагає нам усвідомити, що все Боже творіння для нас незбагненне: творіння набагато більше, ніж ми думаємо, і люди - створіння більш таємничі, ніж нам здається. Навіть наші найкращі знайомі і друзі залишаться для нас якоюсь мірою незрозумілими.

Чому три архангели? Тому що ангели завжди є відображенням Бога, відображенням Трійці. До речі, єдине дозволене зображення Трійці - це Старозавітна Трійця - три ангели, які відвідали Авраама. Тому Церква згадує архангелів Михаїла, Гавриїла і Рафаїла в один день. Кожен з них символізує одну з трьох основних рис Бога: добро, розум і красу. Рафаїл, ім`я якого означає "Бог лікує", хто оздоровив очі Товіі, символізує благість Господа. Михаїл, ім`я якого означає "Хто як Бог", і який бився проти сил темряви, символізує Божий розум. Гавриїл, ім`я якого означає "сила Божа" і який був посланий до Діви Марії, символізує красу Бога.

Архангели Михаїл, Гавриїл і Рафаїл є образом всіх ангелів. Але, перш за все, вони показують нам, що у нас також є ангельське покликання.

Це покликання, насамперед - літургійне. Ангели живуть тільки для прослави Господа. Їхнє життя - постійна літургія, постійний спів "Свят,Свят,Свят,Господь Бог Саваот ".

Архангели показують нам також наше "дипломатичне" покликання. Слово ангел в перекладі з грецької означає "вісник". Це той же корінь, що й у слові "євангеліє", "блага вість". Як справжні посли, вони існують остільки, оскільки вони є представниками Господа, вони послані для того, щоби благовістити.

Усіх Михайлів, Рафаїлів та Гавриілів. священиків та мирян нашої Архідієцезії вітаємо щиро зі святом. Щоб їхні святі небесні покровителі Архангели охороняли їх від підступів сатани.

За матеріалами: catholicencyclopedia.in.uaНазад