Новини

Назад

„Священики Господні, благословіте Господа, хваліте і возносіте Його по віки!” (Дан 3, 52-90)

: 2868 2016-07-20 14:53:29

В Році Милосердя Господь Бог покликав до себе чергового єпископа, випускника ризької духовної семінарії. Спершу осиротіла Київсько-Житомирська дієцезія, 27 травня відійшов пастир архієпископ Петро Мальчук, а тепер прийшла скорботна звістка з Киргизстану, що 18 липня відійшов пастир, апостольський адміністратор в Бішкеку Миколай Мессмер SJ.

Під час навчання в Ризі, тоді ніхто не сподівався, що відбудуються структури Церкви і що пастирями стануть священики, котрі зростали в часах гноблення Церкви. Після 10 років єпископського служіння відійшов він до свого Господа, котрий покликав його до священства і обдарував всією повнотою священства – єпископ Миколай Мессмер. Він походив з багатодітної сім’ї німецького походження з Караганди. Брати Мессмери на парафії у Караганді зустрілися з єзуїтом з Литви о. Альбінасом, котрий був для них взором для наслідування. Чотири семінаристи з їхньої сім’ї закінчили духовну семінарію в Ризі. Отець Отто був замордований в Москві 27 жовтня 2008 р.

Нехай Жертва їхнього життя і прийнятого страждання буде винагороджена в небі. Нехай сповняться слова написані на приміційному образку братів Мессмерів, о. Єроніма і о. Отто: „Священики Господні, благословіте Господа, хваліте і возносіте Його навіки!” Нехай хвалять Його на віки…

NB. Миколай Мессмер, пізніший єпископ, військову службу проходив у Кам’янці Бузькій, бачив спустошений та зруйнований храм біля пошти, як він про це згадував під час навчання в Ризі.

о. Владислав Дерунов, настоятель парафії Різдва св. Йоана Хрестителя у МостиськахНазад