Новини

Назад

Св. Меса в 77-му річницю знищення польських науковців Львова

: 650 2018-07-03 11:20:04

2 липня, напередодні 77-ої річниці кривавої розправи над польськими професорами Львова в перші дні гітлерівської окупації міста, у Митрополичій Базиліці Єпископ-помічник Львівський Едуард Кава очолив св. Месу за загиблих, на якій були присутні ректори і професори університетів Польщі.

„Ми сьогодні зібралися тут, щоби помолитися за закатованих на світанку 4 липня 1941 року 22 професорів і викладачів, а також за всіх, хто був закатований німцями і росіянами у різних в’язницях та місцях страти» – сказав у проповіді єпископ Кава. Зазначив, що тоталітарні режими передусім фізично знищували діячів науки і культури, котрі були в суспільстві носіями світла і правди. Єпископ Едуард Кава подякував присутнім у храмі науковцям за спільну молитву та закликав докласти всіх зусиль впливу на суспільство, щоби ніколи не повторилися такі трагічні події.

Після Другої світової війни внаслідок Ялтинським домовленостям учасників антигітлерівської коаліції та домовленостям комуністичних режимів СРСР і ПНР польські науковці змушені були виїхати до повоєнної Польщі. Щороку ректори і професори польських університетів приїздять до Львова віддати шану своїм попередникам.

«Ми приїздимо не тільки скласти квіти до пам’ятника та взяти участь в завтрашній офіційній церемонії на Вулецьких пагорбах, а передусім разом помолитися за закатованих там львівських професорів – сказав проф. Тадеуш Вєцковскі з Вроцлавської Політехніки. – Відчуваємо потребу бути тут в чергову річницю їх загибелі й сподіваємося, що так буде довго-довго».

Автор : Костянтин Чавага

Назад