Новини

Назад

Століття Фатімських об’явлень у Крисовичах

: 886 2017-05-17 13:34:10

Субота, 13 травня 2017 року - цей день на завжди залишиться у памяті людей та в історії села Крисовичі. Надзвичайно велика подія - століття Фатімських об’явлень, 20-ліття Санктуарію та день коронації статуї Матері Божої Фатімської, коронами, які 3 травня у Ватикані посвятив Папа Римський Франциск.

Видовище зібраних людей біля фігури Матері Фатімської і трійки малих дітей одягнутих як пастушки із Фатіми, нагадували події тамтих часів з 1917 року, що відбувались у Фатімі.

Святу Євхаристію очолив Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, а проповідь виголосив Львівський митрополит РКЦ архиєпископ Мечислав Мокшицький, під час якої звернувся до прибулих паломників такими словами: «Прошу в тому святому місці, в тій нашій Крисовицькій Фатімі, щоб ми не були болем для Матері, щоб ми не ранили Божого Серця і щоб ми поверталися сюди кожного тринадцятого дня місяця.

Прошу щоб ми чинили покаяння поєднане із щоденною молитвою на Розарії в намірах миру в світі та Україні. Прошу щоб ми чинили труд покаянного паломництва і відвідуючи той Санктуарій, завжди, жертвували себе, своїх близьких, нашу батьківщину і весь світ Непорочному Серцю Марії. Запамятаймо, якщо перемога прийде, то нехай прийде через Марію. Тому за св. Йоаном Павлом ІІ, повторюю: „Totus Tuus” – „Весь Твій”. Амінь.

Великим даром для нашої землі було оголошення під час коронаційної урочистості нового єпископа-помічника Львівської архидієцезії, котрим став отець Едвард Кава, францисканець, виходець з Мостиськ. Цю номінацію вірні прийняли з великою радістю та оплесками.

У святкуванні взяли участь близько трьох тисяч паломників. В очах людей можна було побачити радість і сльози, адже сьогоднішні часи дуже неспокійні: кругом поширюється зло, ненависть, агресія, війни. Люди шукають рятунку, надії на краще, тому прийшли саме до Матері Божої благати своєю молитвою на вервиці і покаянням, щоб випросити ласку для своїх дітей, родин, близьких, знайомих, маючи у серці надію, що Матінка Божа вислухає кожного, охоронить від зла і безпечно поведе дорогами свого Сина, Ісуса Христа.

Дуже вражаючим був момент, коли після коронації, в санктуарію можна було побачити величезні черги, щоб віддати честь Пані Фатімській. Це відбувалося в атмосфері глибокої тиші, молитви і довіри.
Великою є побожність нашого народу! Слава Богу! Матінко Божа, Пані Фатімська молись за нас!

С. М. Кароліна Баран, служебниця НДМ та вдячні парафіяни Санктуарію МБФ в Крисовичах.Назад