Новини

Назад

Справжнім храмом є вірні: єпископ Едуард Кава в 110-ту річницю освячення храму в Липниках

: 583 2019-06-02 12:34:39

31 травня цього року у Ліпниках біля Мостиськ відбувалася щорічна урочиста церемонія храмового свята на честь Відвідин Пресвятої Діви Марії. Літургійна подія була більш піднесеною, тому що цього року парафіяльна спільнота відзначає 30-ту річницю відкриття церкви після війни та 110-річчя освячення храму.

Літургійне святкування очолив, Його Преосвященство, єпископ Едуард Кава, єпископ-помічник Львівської архідієцезії. У святі взяли участь багато священиків з деканату, а також ті, які раніше працювали в парафії. Прибули сестри-монахині та вірні з парафії Ліпники і сусідніх парафій. Також були присутні представники органів державної влади та самоврядування в особі пана Сергія Сторожука, мера Мостиськ та сільського голови Липник пана Євгенія Дороша.

Під час проповіді єпископ зробив цікаве порівняння, сказавши, що наша історія схожа на історію обраного народу. Період в єгипетському рабстві в порівнянні з періодом Радянського Союзу, і нинішні важкі часи для жителів України до моменту перебування обраного народу в пустелі, який бореться за виживання. Ми повинні поспішно, як Марія, до своєї родички Єлизавети, йти до Бога, щоб знайти і прийняти Його й довіритись Йому.

Він також підкреслював, що храм, як будівля, не має значення, якщо він не служить меті для якої його створено - прославляти Бога. Єпископ зазначив, що згромадження вірних є справжнім храмом і Церквою. Наприкінці, єпископ Едуард подякував за турботу про церкву і закликав вірних завжди поспішати до Бога.

о. Андрій ГаноНазад