Новини

Назад

Сьогодні у Львові відкрили Меморіал Небесної Сотні.

: 342 2019-08-23 16:55:59

Сьогодні, у День Державного Прапора України, у Львові на вул. Кривоноса-Замковій, відкрили першу частину унікального для всієї України Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні. Сьогодні тут вперше замайорів синьо-жовтий стяг. До події долучилися Преосвященний Владика Володимир, єпископ-помічник Львівької Архиєпархії УГКЦ, Високопреосвященний Владика Макарій, Митрополит Львівський ПЦУ, Преосвященний Владика Едвард, єпископ-помічник Львівської Архідієцезії РКЦ, Високопреосвященний Владика Філарет, Митрополит Львівсьский і Галицький УПЦ. 

Також молилися спільно священнослужителі згаданих конфесій. До спільної молитви долучився і голова львівського осередку руху Всеукраїнського Руху Реформації Дмитро Колесник.

На урочисту подію до Львова приїхали близько 40 родин Героїв Небесної Сотні зі всієї України, учасники Революції Гідності, волонтери Майдану, військові, учасники АТО / ООС. А також — представники влади, депутати та гості міста.

«Ми чули про ангельську подобу потойбічного життя, і сьогодні ми молимося за сучасних ангелів. Любити Україну — це любити людей, які ходять по їхній землі. Ми щороку робимо собі іспит сумління, — зазначив Преосвященний Владика Володимир. — Герої Небесної Сотні залишили сиріт. У Львові повстає дім милосердя св. Миколая, і вдруге футбольна команда дітей сиріт виграла Чемпіонат світу. Це чудова річ, за що ми дякуємо. Герої Небесної Сотні з того пагорба споглядають на нас, на Львів, на Україну. Подаруймо їм нашу молитву».

«Дякую, що ви співчуваєте і, таким чином, вшановуєте пам’ять про наших рідних. Майбутнє можливе тільки тоді, коли пам’ятаємо минуле. І ви сьогодні довели, що ви щиро пам’ятаєте. Львівщина дуже щиро і найпершою вшановувала пам’ять, підтримувала родини, і це на фоні всієї України дуже вирізнялося. Дякую вам за те, що ви — найбільш патріотичні куточки України. Сьогодні дуже знаменний день — День прапора, а наші Герої пронесли прапор і віддали за нього життя», — зауважила Тамара Швець — дружина загиблого Героя, представник ГО «Родина Героїв Небесної Сотні».

Нагадаємо, концепція проекту Меморіалу — це створення мінімалістичного простору, який передає дух сучасності та увіковічнює пам’ять Героїв Небесної Сотні, котрі віддали своє життя під час Революції Гідності.

За матеріали ЛМР та velychlviv.comНазад