Новини

Назад

Слово Митрополита Львівського архієпископа Мечислава Мокшицького з нагоди початку Зустрічі спільноти Тезе у Львові

: 1145 2018-04-28 14:11:27

Сьогодні вранці, У Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулося урочисте відкриття першої в Україні регіональної зустрічі ТЕЗЕ, яка триватиме до 1 травня. Вона зібрала в столиці Галичини близько 2 тисяч молодих паломників з усієї Європи. Згадана зустріч вже отримала підтримку та благословення від усіх християнських конфесій.

Зі словом до присутніх звернувся також Митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький.

Слово Митрополита Львівського архієпископа Мечислава Мокшицького з нагоди початку Регіональній зустрічі молоді спільноти Тезе у Львові

 

Високодостойні Отці Єпископи!
Дорогі брати і сестри зі спільноти Тезе!
Дорогі Друзі, ви – які відповіли на запрошення і сьогодні берете участь в Регіональній зустрічі у Львові!


Наша Господь Ісус Христос сказав: „ Ще поправді кажу вам, що коли б двоє з вас на землі погодились про всяку річ, то коли вони будуть просити за неї, станеться їм від Мого Отця, що на небі! Бо де двоє чи троє в Ім`я Моє зібрані, там Я серед них.!” (Mт 18,19-20)

З цими словами стаю серед вас і дуже щиро вітаю всіх у Львові, місті багатьох культур та віросповідань, з різноманітною мозаїкою звичаїв, які творять характер і специфіку цього міста. Саме тут протягом багатьох століть релігійне життя зосереджувалося довкола християнської традиції Сходу і Заходу. Тут католицькі, православні, вірменські та протестантські спільноти крокують дорогою віри в одного Бога.

Як можемо не радіти, що до цієї мозаїки християнського світу додаємо сьогодні цю зустріч екуменічної спільноти з Тезе? Як не тішитися цим великим святом молитви, яке для усіх християн є нагодою визнання своєї віри.

Наші святині відкривають перед вами свої двері в очікуванні молитовного духа спільноти з Тезе. Нехай він не тільки наповнить мури храмів, але оселиться в серцях як прекрасна дорога відкривання Бога у Слові Божому, молитві та співі.

Приїхавши до Львова, ви вносите в християнське життя таку поставу, до якої заохочував своїх апостолів Ісус, коли говорив до них: „Ідіть і проголошуйте!”. В проголошенні Євангелії Ісус підкреслював несення миру, який становить фундамент Божого Царства. Сподіваюсь, що і ваша присутність тут буде таким знаком миру, про який ми вже декілька років просимо в наших молитвах і через наш піст.

Сподіваюсь також, що ваше радісне свідчення віри змінить наше життя не лише на цих кілька днів, але й відновить обличчя цієї землі.

Папа Франциск у Посланні на День молоді цього року запросив всіх нас до споглядання любові, даючи нам як приклад Марію, Матір Ісуса Христа, кажучи: „Заохочую вас повернутися до споглядання любові Марії: любові сповненої турботи, любові динамічної і конкретної. Любові, яка є сміливою і повністю спрямованою на самопожертву. Церква, проникнута цими марійними рисами, завжди буде Церквою яка виходить поза свої обмеження та границі, щоб отримана благодать була дійсно щедрою. Якщо ми піддамося прикладові Марії, то дійсно житимемо конкретною любовю, яка спонукає нас любити Бога понад усе і понад самих себе, щоб любити людей з якими живемо на щодень. Тоді будемо любити також тих, які можуть здаватися нам людьми не зовсім приємими. Така любов – це служіння і самопосвята, особливо до найслабших і найубогіших, любов, що перемінює наші обличчя і наповнює нас радістю”.

Вітаючи вас у Львові, прошу, щоб в цих словах ви відкрили пошану до любові, тобто до Бога та людини. Таким свідченням «любові до любові» наповніть наше місто!

Нехай у вас самих через вас перемагає добро, зміцнюється мир і поширюється Боже Царство, Царство правди та єдності.

Виходьте з цієї Львівської Опери на вулиці нашого міста, несучи йому мир і добро екуменічної молитви прославлення Бога – Господа нашого сьогодення і нашого майбутнього життя.

Благословляючи вас всіх, хочу сказати вам – добре, що ви є тут! Львів вітає вас і дякує за ваше свідчення віри! Львів любить і шанує вас, відкриває перед вами своє серце і приєднується до молитви.

Світлини: Олена КулигінаНазад