Новини

Назад

Слово Архієпископа Мечислава Мокшицького в 74-ту річницю «Кривавої Неділі» на Волині

: 705 2017-07-11 18:55:59

«11 липня – це особливий день для Львівської Архідієцезії – сказав архієпископ Мечислав Мокшицький в 74-ту річницю т.зв. «Кривавої Неділі» на Волині. – Повертаємося думками до тих трагічних подій, які в 1943 році розпочалися на Волині, а потім поширилися на всій території Львівської Архідієцезії. Хочемо згадати в молитвах усіх невинно убієнних. Досі їхні нащадки запитують, чому так сталося. Досі їхні нащадки просять гідно вшанувати загиблих. Вони хочуть дочекатися їх християнського поховання. Молимося за всіх загиблих, а також за тих, хто заподіяв кривду.

Щоби більше ніколи не доходило до таких трагедій. Щоби ми завжди з повагою відносилися до іншої людини, шанували її життя від зачаття до природної смерті. Щоби ми поважали кожну людину незалежно від її національності, обряду, культури чи мови. Через наші молитви закликаємо всіх бути справжніми християнами».

Львівський митрополит Мечислав Мокшицький додав, що з нагоди 74-тої річниці трагічних подій на Волині там відбулися пропам’ятні урочистості: 8 липня в колишній Яновій Долині (тепер Базальтове Рівненської області) і 9 липня в луцькій латинській катедрі св. Апостолів Петра і Павла за участю єпископа Луцького Віталія Скомаровського і єпископа Сєдлецького Казимира Ґурди з Польщі. В спільних молитвах взяли участь духовенство і вірні РКЦ, УГКЦ і УПЦ київського патріархату. Були присутні представники місцевої влади, заступник Посла Польщі в Україні Яцек Жур, Генеральний консул Польщі в Луцьку Вєслав Мазур. Після богослужіння в луцькій катедрі були покладені квіти до меморіальних таблиць жертвам НКВД, Майдану і українським воїнам, які загинули в АТО.Назад