Новини

Назад

Семінар-тренінг та нарада директорів Місії “Карітас-Спес Україна” у Львові-Брюховичах

: 1502 2017-09-28 13:18:18

26 вересня 2017 р. в Домі Паломника бл. Якова Стрепи Львівської Архідієцезії, при Вищій Духовній Семінарії Львівської Архідієцезії (смт. Брюховичі, Львівської обл.) розпочався триденний семінар-тренінг Місії “Карітас-Спес Україна”, поєднаний з нарадою директорів цієї благодійної структури.

Початком зустрічі стала св. Меса в семінарійній каплиці св. Йосипа, яку очолив Голова Конференції Єпископату РКЦ в Україні Митрополит Львівський Архієпископ Мечислав Мокшицький. Йому співслужили священики, що опікуються Семінарією, та священики-директори національного і дієцезіальних осередків “Карітас-Спес”.

У своїй проповіді митрополит висловив радість з присутності директорів дієцезіальних Caritas-Spes на ранішій Євхаристії у Львівській ВДС, оскільки під час формації семінаристів дуже важливо, щоби вони зрозуміли християнську місію допомоги ближньому. Особливо цього потребують в Україні хворі, самотні, бездомні, люди, котрих боляче торкнулася війна, викликаючи ненависть, позбавляючи надії на краще завтра.

- «Саме ці люди потребують дотику любові, а наш обов’язок – пожертвувати їм таку любов, згідно зі словами Ісуса Христа: «Що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили» - зазначив архієпископ Мечислав Мокшицький. Прикладом братньої любові без огляду на походження і віро сповідування потребуючих є діяльність Caritas-Spes, який можна назвати «Справою милосердя».

Складаючи подяку директорам і всім працівникам церковної доброчинної місії за кожну частинку неба, яку вони подають голодним, спраглим, хворим, ув’язненим, біженцям, архієпископ  Мечислав Мокшицький закликав: «Тож нехай Caritas спричинить нас до побудови родини Ісуса Христа”. 

Перед початком Євхаристії зі словами подяки за гостинність та увагу до благочинного служіння Місії до Владики звернувся Президент “Карітас-Спес” о. Петро Жарковський. По тому, під час проповіді, Архієпископ Мечислав звернув увагу на важливості послуги Caritas в Україні, адже саме “Карітас-Спес” має особливий привілей та, водночас, обов`язок бути обличчям Церкви, звернутим до нужденних, занедбаних, стражденних.

Темою семінару-тренінгу цього разу є стратегічне планування. Перший день занять і конференцій стали такі ґрунтовні питання, як саме розуміння суті та значимості стратегічного планування, формалізація цінностей організації, зокрема у площині харитативного служіння Церкви, формування місії.

Це вже другий такий навчальних захід у низці тренінгів, запланованих для керівного складу “Карітас-Спес” з метою підвищення ефективності служіння найбільш потребуючим. Провадить ці заняття співзасновник і тренер Академії Фандрайзінгу пан Руслан Краплич. Нагадаємо, що перший семінар відбувся в травні цього року в реколекційному центрі в с. Синяк, що на Закарпатті.

Ввечері цього ж дня відбулось засідання ради директорів “Карітас-Спес”, під час якого було розглянуто низку найбільш гострих проблем та викликів, з якими стикається Місія на сьогоднішній день в умовах українських реалій.

Джерело: Caritas-Spes UkraineНазад