Новини

Назад

Щоби наша віра була розумною. Презентація книжки отця Петра Балога

: 287 2018-09-25 09:38:54

У Львові відбулася презентація дебютної книжки о. Петра Балога ОР «Віра шукає розуміння».

Це перша книжка із запланованого циклу про глибоке та усвідомлене розуміння віри. Як сказав під час презентації сам автор: «Щоби наша віра була розумною і щоб ми могли її пояснити».

У коментарі для CREDO о. Петро Балог розповів про те, у чому ідея книжки, яка її мета і як вона створювалася, а також про те, до якої аудиторії скерований її зміст:

— Деякі розділи я віддав до редакції лише декілька місяців тому. Є такі, що були написані вже давно, як от, наприклад, про жінку в Церкві, який з’явився у 2002 році. Тобто ця книжка не є монографією, а радше таким збірником: щось увійшло до неї з того, що публікувалося на Фейсбуку, щось із газети, до якої я дописував у рамках пояснень та тлумачень тих чи інших релігійних тем, деякі тексти народились у ході дискусій на ті чи інші теми, і так зібралося чимало матеріалу. Ця книжка — свого роду відповідь на актуальні запити від людей, з якими я спілкуюся, які шукають відповідей. Її метою є роз’яснення тих чи інших справ, пов’язаних із нашою вірою.

Там кожен щось знайде для себе: і з духовності, і з теології, навіть з історії. Спершу планувалося, що це буде кілька таких невеличких тематичних брошурок, але остаточно зійшлися на тому, що варто видати все однією книжкою. Вона досить об’ємна – у ній чотириста сторінок, але у неї буде роль енциклопедії. Її не треба читати від початку і до кінця, але у ній є відповіді на конкретні питання, які виникли ось у цей конкретний момент: про стигмати, чи про екзорцизми, чи про папесу Йоанну і тому подібне. Тобто, вистачить ознайомитися зі змістом і зрозуміти, що і де у цій книжці шукати. Звісно, це не енциклопедія у класичному розумінні, але щось у такому стилі. І вже можу анонсувати, що це перший том, згодом буде також другий.

Світлини: Віта Якубовська

Джерело: CREDO

Автор : Віта Якубовська

Назад