Новини

Назад

Рух «Фоколярі» завітав до Львівської катедри

: 2299 2018-06-30 12:46:11

28 червня, у вігілію урочистості Святих Петра і Павла, до катедри прибули 180 учасників Маріямполіс руху «Фоколярі» на спільну Євхаристію. Привітав гостей із Словаччини, Чехії, Німеччини та Польщі Архієпископ Мечислав Мокшицький.

Це вже вдруге спільнота Фоколярі має досвід спільного життя так зване маріямполіс у Львові, де збираються представники різних конфесій: католики, православні, протестанти.

Що таке Маріямполіс? Дослівно "Місто Марії" - найбільш характерна зустріч руху Фоколарі: усі разом дорослі, діти, люди різного походження, професії та посади зустрічаються, щоб досвідчити своєрідний лабораторій братерства у світлі Євангелія. Фундаментом цього оригінального досвіду, який повторюється в багатьох країнах світу, є "Золоте правило", яке пропонує нам робити іншому те, чого бажаєш собі. Перша Маріямполіс відбулася у Доломітах, в горах поблизу Тренто. Одна з пісень, що співають на цих Маріаполі, говорить: "Яке значення мають посади, якщо ми ось тут брати".

Львівський Митрополит очолив Євхаристію разом із священиками та мирянами зі спільноти Фоколярі. Під час проповіді Митрополит згадав кілька зустрічей із К’ярою Любік, які були під час його служіння у Ватикані, та зазначив:

«У листах К’яра Любік пише: «Слова Євангелія є унікальними, захоплюючими, виразним, вони можуть бути втілені в життя, вони універсальні, як світло для кожної людини. Коли ми живемо Словом Бога, тоді відносини з Богом змінюються, змінюються також відносини з ближніми, із ворогами. Вони дають правильне місце всім цінностям, вони ставлять Бога на перше місце в людському серці. Обітниці Євангелія незвичайні: хто має, йому ще буде дано сто раз більше в цьому житті і у вічному житті (пор Mt 19,29.). Італійський алфавіт складається всього з двадцяти одного літери, але той, хто їх не знає, залишиться безграмотним на все життя. Євангеліє невелика книга, але той, хто не живе цим словом, є - так би мовити - християнином слаборозвиненим. Вони дають образ Церкви, яка не є свідченням Христа. Сьогодні християни мають жити радикально євангелізацією. Це слово є одним із способів присутності Бога. Єдність зі Словом, це приймати і реалізувати Його, робить людину вільною, очищає, преображає, приносить щастя, радість, дає мудрість, виявляє покликання. Це також може спричинити ненависть цього світу. Слово народжує Христа в наших душах і в душах інших".

Папа Франциск говорить нам, що сьогодні потрібні християни дії та правди, життя яких" базується на скелі Ісуса ", а не" християни слів ". Це означає, що ми повинні будувати будинок, тобто наше життя, на скелі, що є Христос ".

К’яра Любік побудує цю будівлю на спільноті, як пише: "Де двоє або троє збираються в моє ім`я, я там серед них. Ісус стане цілком присутнім серед нас, якщо ми об`єднаємося в Його ім`я, тобто в Ньому, у Його волі, у взаємній любові. Це дає сенс і життя надприродному братерству. І його присутність приносить нам радість, нову і повну радість, ту радість, яку сам обіцяв".»

 

Довідка: Рух «Фоколярі»

Католицький мирянський рух «Діло Марії», відомий як «Рух Фоколярі», започаткувала К’яра Любік. Вона народилась 1920 року в Тренто, на півночі Італії. Церковний рух «Фоколярі» К’яра започаткувала ще 23-літньою вчителькою в рідному місті під час ІІ світової війни.

Рух «Фоколярі», назва якого походить від італійського слова “focolare”, що означає «домашнє вогнище», поширений у 182 країнах світу, нараховуючи понад 140 тисяч постійних членів, які живуть невеликими спільнотами, більш, ніж 2 мільйони активних прихильників з найрізноманітніших середовищ, не тільки католицьких. До них належать православні, протестанти, англікани, представники нехристиянських релігій, а також і ті, хто не сповідує жодної релігії. Рух Фоколярі поширений і в Україні, як також присутні представники мережі «Економіки сопричастя».

Першим міжнародним осередком Руху Фоколярі є містечко Лопп’яно, віддалене 20 кілометрів від Флоренції, що простягнулось на 260 гектарах гористої місцевості, є. Називають його словом «цитадель» - «cittadella», маючи на увазі не старовинну фортифікаційну споруду, а «духовний бастіон». Понад 50 років тому воно виникло з ініціативи К’яри Любік, засновниці Руху Фоколярі.

Сучасне Лопп’яно – це санктуарій Пресвятої Богородиці Марії, університет «Софія», міжнародні школи, невеликі підприємства, які діють згідно з проектом «Економіки сопричастя», призначаючи частину прибутків незаможнім. До цього проекту приєднались понад 200 італійських підприємств, а в усьому світі – приблизно 800.

Слід згадати, що тепер на всіх континентах світу існує понад 25 таких містечок-цитаделей, які живуть у дусі справжнього братерства, користуючись спільною власністю в дусі євангельської любові.

К’яра Любік померла 14 березня 2008 року в Рокка-ді-Папа поблизу Риму, а її наступницею є Марія Воче, одна з найближчих послідовниць.

Автор : Олександр Кусий

Назад