Новини

Назад

Рукоположення у пресвітери у Митрополичій Базиліці

: 975 2018-05-19 12:59:50

19 травня в часі Святої Меси в львівській митрополичій базиліці Архієпископ Львівський Мечислав Мокшицький рукоположив у пресвітери Католицької Церкви дияконів Анатолія Русіна та Войцеха Божишковського, котрі проходили формацію у Львівській Духовній Семінарії РКЦ.

На урочистість прибули Єпископи-помічники Леон Малий та Едвард Кава, єпископ-емерит Марян Бучек, Генеральний вікарій Львівської архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек, ректор Львівської ВДС о. Пйотр Бжечький, вихователі семінарії, священики і монахині з різних парафій Львівської Архідієцезії.

На урочистості були присутні родичі неопресвітерів та представники з їхніх родинних парафій.

У своїй проповіді Архієпископ Мечислав Мокшицький, пригадав кандидатам до священства сутність цього Таїнства:

«Священство не професія, а покликання, а священик, котрий вірний вказівкам Христа, не чиновник, але духовний отець і друг. Саме він може виховувати і запобігти загрозам, допомагає перемагати кризові ситуації, у кожній ситуації керуючись мудрою і виховною любовю на взір Ісуса, котрий рятував людину від неї самої і від тих котрі хотіли її скривдити.

Священство це служіння, і свідчення тому дав сам Ісус, коли сказав, що Син Людський не прийшов для того щоб йому служили, але щоб служити і дати своє життя на відкуплення багатьох...»

А також закликав наслідувати львівських святих: блаженного Якова Стрепу, св. Яна з Дуклі, св. Зигмунта Гораздовського та св. Йосифа Більчевського.

«Прийміть також дар Слова Божого із сьогоднішньої Літургії, і як священики взяті з народу і для народу встановлені, будьте святими, бо святим є Бог. Будь сіллю землі і світлом світу, щоб ваша віра розсвітлювала шлях до Бога тим, котрі ще ходять в темряві. Нехай вашими слідами віднайдуть дорогу до церкви і увійдуть на дорогу спасіння.» - сказав Митрополит на звершення гомілії.

Богу подяка за нових священиків!

Молімося за нововисвячених священиків, а також всіх священиків Львівської Церкви!

 Назад