Новини

Назад

Ридма кричить костел Святої Трійці в с. Соколівка

: 3631 2017-06-19 22:35:55

Втретє, 10 червня 2017 р., у переддень свята Пресвятої Трійці, з дозволу Його Високопреосвященства Архієпископа Митрополита Львівського Мечислава Мокшицького, на території біля оборонного костелу в с. Соколівка Жидачівського р-ну Львівської обл. відбулася Свята Меса. Спільну молитву за фундаторок костелу, Анну Стадніцку та Зофію Олєсніцку, доньок Александра Сєнявського (бл. 1490-1568), провели адміністратор парафії Св. Трійці в смт. Поморяни і Св. Станіслава, Єпископа в с. Дунаїв о. Юзеф Куц та вікарій костелу Свв. Миколая та Анни в м. Бібрка о. Юзеф Нуцковський.

За упокій шляхетної родини Сенявських, засновників колись величного міста Сеняви, а сьогодні крихітного села Соколівка, зверталися до Бога волонтери зі Львова, Бібрки, прилеглих сіл та місцеві мешканці.

Передувала месі ІІ Акція з прибирання й впорядкування території оборонного костелу Св. Трійці в с. Соколівка, організована ГО “КонтрФорс” (раніше Інтернет-спільнота “Я ─ Поморянський замок”) за участі МГО “Академія Української Молоді”. Більше 40 волонтерів прибрали прикостельну територію від побутового сміття, скосили траву і бур’ян, викорчували сухостій. Активну участь в Акції взяли молоді люди з Бібрки, прихожани костелу Свв. Миколая та Анни. За день до Акції бібрське КП “Рідне місто” підкосило траву довкола костелу.

Під час Акції вдруге відбувся мистецький пленер за участі 12 обдарованих студентів різних курсів та відділів Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша та Львівської національної академії мистецтв. Роботи виконані в техніці акварелі, олійного живопису та авторській техніці згодом будуть представлені на виставці та реалізовані на благодійному аукціоні з метою порятунку пам’ятки.

Від імені організаторів щиро дякуємо голові Соколівської сільської ради п. Софії Ткач, отцям Юзефу Куцу та Юзефу Нуцковському, нашим жертводавцям, п. Андрію Сняданко та п. Ользі Зінчук, дорогим волонтерам та всім, хто словом і ділом підтримали нашу ініціативу!

Ми дуже сподіваємося, що завдяки подібним заходам нам вдасться привернути увагу влади, церкви, меценатів з метою пошуку шляхів відновлення унікального оборонного комплексу костелу Св. Трійці XVI ст. в с. Соколівка. Нехай наша діяльність стане добрим прикладом для наслідування громадам та священикам й численні занедбані храми повернуть свою колишню велич.

Детальніше про І Святу Месу

Детальніше про ІІ Святу Месу

Більше інформації про нас: https://www.facebook.com/NGO.ContrForce/

Анна Коржева, мистецтвознавець, викладач ЛДКДУМ ім. І. Труша, президент ГО “КонтрФорс”

 Назад