Новини

Назад

Розпочаття Року бл. Якова Стрепи

: 2585 2009-04-25 00:00:00

21 квітня в Урочистість посвячення Львівського Катедрального Собору Архієпископ Мечислав Мокшицький розпочав святкування Ювілейного Року з приводу 600 річниці смерті бл. Якова Стрепи, Покровителя Львівської Митрополії.

 

"Це завдяки йому храм було консекровано в 1405 році й, згодом, в 1412 році храм став катедральним після того, як Львів після Галича став новою садибою єпископа, 615 років назад тут було споруджено святиню" – пригадав Архієпископ Мокшицький.

"Із фундаментів, зі стін, з башти, з декорації костелу промовляють свідки віри, проголошуючи: це на славу Всемогутнього Бога ми збудували цей храм!" – сказав Архієпископ й підкреслив, що блаженний Яків Стрепа, будучи учнем св. Франциска, притягував людей, навертав до єдності віри в Католицькій Церкві та спорудив багато храмів. "Після багатьох років, коли святині на землях апостольської праці бл. Якова є знищені або замінені на музеї, склади ітп., Львівська Катедра вціліла, й навіть дочекалась свого єпископа, між іншим францисканця – o. Рафаїла Керницького" – пригадав Архієпископ Мокшицький та додав, що „був він дуже подібний стилем і запалом апостольської праці до свого Блаженного Співбрата Якова". "Бл. Яків Стрепа є взірцем для учня Христа сьогодні" – підкреслив в проповіді Архієпископ Мокшицький.

Проводячи паралель із сьогоденням, львівський ієрарх підкреслив, що "бл. Яків в своєму житті гідно носив свій хрест й був при тих, що терпіли не лише з приводу проблем матеріальних, але й духовних". "Дорогі, чи сьогоднішній світ і людина XXI століття є в стані гідно прийняти всю відповідальність і труднощі?" – питав проповідник й додав: "Очевидно те, що лише автентичне споглядання Христа та Його наслідування дасть силу сучасній людині бути правдивим Його учнем".

Згідно з програмою святкувань у Львівській Архідієцезії відбудеться, між іншим, перегринація для публічного вшановування реліквії бл. Якова, що дасть можливість отримання повного відпусту. Перегринація реліквії відбуватиметься наступним чином: 27-29 листопада – Галич, 30 листопада - 2 грудня – Більшівці, 3-4 грудня – Львів, костел св. Антонія, і 4-21 грудня – Львів-Катедра.

Львівський Митрополит Мечислав Мокшицький заохотив всіх присутніх до участі в святкуваннях, особливо – до паломництва до місцевостей, звязаних із бл. Яковом Стрепою.

 

Костянтин ЧАВАГА
РЕДАКЦІЯ НОВИН ПОРТАЛУ

 Назад