Новини

Назад

Різдвяне привтіання від Апостольського Престолу дитячому містечку у Пнікуті

: 2924 2015-12-28 10:51:55

На Різдво Христове в дитяче містечко «Країна дитячих мрій», що в с. Пнікут Мостиського району, завітав Апостольський Нунцій в Україні АрхієпископКлаудіо Гуджеротті з різдвяним благословенням, привітанням та подарунками. Його супроводжував Архієпископ, Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький.

Зустріти високодостойного гостя прибули заступник голови Львівської ОДА Юрій Підлісний, начальник служби у справах дітей ОДА Володимир Лис, декан РКЦ Мостиського деканату о. Станіслав Венгжинскі, декан УГКЦ Мостиського р-ну Тарас Шпег, голова громадської ради при РДА Юрій Дьолог.

На початку, засновник «містечка» для дітей-сиріт отець Вячеслав Дорош поділився з присутніми, як проводилися тут роботи і про плани на майбутнє.

На сьогоднішній день у Пнікуті створено та проживають 5 сімей у яких виховуються майже 50 дітей. Завершується тут будівництво ще 2-х будинків. Також на території розмістилися дитячий та спортивний майданчики, майстерня, де старші діти мають можливість навчитися ремеслу столярства, цех для виготовлення залізобетонних виробів для власних потреб, пасіка.

Після ознайомлення гостей запросили до будинку, де вирувало справжнє свято Різдва Христового. Діти колядками, віршами, вертепом вітали шановних гостей. Як подяку діти отримали від НунціяКлаудіо Гуджеротті різдвяні подарунки, обійми, батьківські поцілунки, а найголовніше – благословення від папського престолу.

Атмосфера була вражаюче приємною та святковою. Відразу відчулося, що все робилося від щирого серця та великої любові. Також до свята долучився сільський вертеп з колядою, який показав виставу про Різдво Христове. Тож вельмишановний гість мав можливість побачити традиціі святкування Божого народження у нашому регіоні.

Під час вечері Нунцій зазначив, що приємно вражений від того, що в Україні зберігаються традиції святкування Різдва. Також у спілкуванні з В. Лисом висловив свою вдячність за його небайдужість до справ, що відбуваються в «містечку», та виявив задоволення, що в Україні держава і Церква єдині у справі створення та утримання ДБСТ. Оскільки, розповів він, що попереднє його служіння проходило в Білорусії, де держава категорично відокремлюється від Церкви у вирішенні таких питань.

НунційКлаудіо Гуджеротті подякував ксьондзу В. Дорошу за його великий труд, навколо якого він зумів об’єднати співпрацю митрополії, єпархії, «Карітасу», бізнесу, людей доброї волі для спільної благої справи, про яку вже відомо не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Насамкінець Нунцій поблагословив всіх та побажав, щоб ця справа була зарахована як на землі, так і на небесах.

 Назад