Новини

Назад

Річниця смерті кс. Герарда Лірика

: 228 2020-11-24 22:23:46

Сьогодні 24 листопада відбулася поминальна свята Меса в річницю смерті кс. Герарда Лірика в мостиському костелі св. Йоана Хрестителя.

Принагідну проповідь проголосив кс. др Ян Щих настоятель з Великого Любіня, який в минулому був вікарієм в парафії у Рудках, де на той час настоятелем був кс. Герард Лірик.

Саме тому немов з близька міг спостерігати віддане служіння священика, котрий в 38 років прийняв священничі свячення. Було це 29 травня 1988 року в Латвії у Ризі. Свячень уділив кардинал Юліан Вайводс. Після свячень  праціював у Львівский катедрі, де був другим вікарієм з кс. Людвіком Камілевським помічником славетного о. Рафала Керницького багаторічного душпастиря львівської катедри від 1946 року, після вигнання зі Львова єпископа Евгенія Базяка. 

Коли в 1989 році повернули римо-католикам опустошений та понівечений костел у Рудках Самбірського району кс. Герард Лірик став першим після багаторічного закриття костелу настоятелем.

Парафія без матеріальної бази, без плебанії без нормальних умов до життя, про що згадав проповідник. Проповідь побудована була на Слові Божому: «Будь вірний аж до смерті». Як через труднощі Бог гартував дух священника та через нього Бог показав як треба бути вірним священничому покликанню.

Через антирелігійні репресії треба було довгих тринадцять років очікувань на дозвіл «уповноваженного по ділам релігії» представника тодішньої влади, для вступу в Духовну Семінарію. Це був початок загартовання для майбутніх труднощів в служінні, які мужньо долав священник, отримавши настанови на шлях до семінарії від кс. Казимира Мончиньского, прибувшого з Риги до Мостиськ, щоб з Мостиськ відкрився шлях для священничих покликань. За подолання всіх труднощів терпеливість священничого служіння відродження парафії у Рудках кс. Герарда Лірик удостоїли титулом гремяльного каноніка Львівської капітули.

Священники мостиського деканату та земляки з Мостищини, які взяли участь у Святій Месі, після служби навідали могилу священнослужителя, де освячено приготовленний нагробний пам’ятник. Від імені священників висловив подяку о. Володимир Валевський з Боянця за «смиренну та доброзичливу допомогу в звершенні таїнств в греко-католицькій парафії Боянця отцем Герардом Ліриком». Відспівавши на закінчення молитву Ангел Господній всі вірні відали Богу честь за «дар вірності аж до смерті» у випробуваннях та в покликанні священника, якому пам’яті був присвячений день першої річниці відходу у вічність.

Кс. Владислав ДеруновНазад