Новини

Назад

Реліквії святого Антонія перебувають у Львові

: 854 2018-09-19 17:16:36

Від 14 вересня у львівському архікатедральному соборі св. Юра (УГКЦ) у супроводі отців францисканців о. Евдженіо Каніла та о. Даніеля Фечети перебувають мощі св. Антонія з Падуї. 18 вересня частина мощей, а саме реліквіарій у формі погруддя святого, прибули на один день до санктуарію св. Антонія Падуанського (РКЦ).

Сотні, а можливо навіть тисячі вірян, прибули до храму отців францисканців, щоб зустрітися із своїм улюбленим і шанованим багатьма святим Антонієм. Багатогодинні черги нікого не відлякали – батьки з дітьми, люди похилого віку, молодь, пацієнти лікарень, які знаходяться поблизу, усі, хто міг прийти чи приїхати.

Єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава, який очолив Святу Месу, сказав, що св. Антоній приїхав до себе додому, адже тут його добре знають, вшановують, за його посередництвом моляться до Бога та отримують потрібні благодаті. Саме у цьому храмі він, як добрий господар, об’єднує людей різних обрядів довкола столу Господнього. Крім того, отець-єпископ звернув увагу присутніх на ікону у головному вівтарі храму, на якій зображені два святих Антонія: Падуанський та Пустельник. Представники східної та західної традиції тієї самої Церкви, яка вшановує того самого Бога. У цьому теж полягає феномен санктуарію св. Антонія – сюди на молитву приходять люди, які належать до різних конфесій, а навіть ті, які далекі від Церкви, але перебувають у пошуках і тут знаходять мир, прийняття та самого Бога.

Проповідь під час Меси виголосив о. Евдженіо Каніла, котрий наголосив на тому, що перш за все хочуть за посередництвом св. Антонія молитися за мир в Україні і за потрібні благодаті для українського народу. І саме у цей час, коли розпочалася Свята Меса у Львові, розпочалася також Меса у Падуї у тих самих намірах і передовсім – за мир.

Отець, який вже багато років має місію супроводжувати реліквії святого по світу і проїхав із ними понад триста тисяч кілометрів, сказав у коментарі для CREDO:

— Я думаю, що святий Антоній дуже задоволений тим, що може бути тут, в Україні, тому що він завжди намагається бути поруч із тими, хто страждає і мусів сюди приїхати, і безперечно, залишиться серед цього народу. Ми були приємно здивовані та захоплені побожністю людей, які переживають зустріч із ним цими днями — особливо тут, у храмі св. Антонія, але також і в катедрі св. Юра. Багато людей приходять, з великою терплячістю очікують, щоб помолитися перед реліквіями святого і цей феномен спостерігаємо у цілому світі. Не лише у католицьких країнах, де святого Антонія люблять і очікують, але також і в не християнських країнах: Індія, Індонезія, Сінгапур, а також у Німеччині та Англії, де культ святих не надто розповсюджений. Ми були здивовані, що св. Антонія шанують також і нехристияни – буддисти, індуїсти, мусульмани, бо відчувають його допомогу, підтримку, і те, як він скеровує їх до Бога. Маємо надію і навіть певність, що після паломництва св. Антонія до цієї землі, Україна отримає всі потрібні благодаті.

Мощі святого Антонія перебуватимуть у Львові до 24 вересня. Вони виставлені для вшанування в архікатедральному соборі св. Юра з 7.00 до 22.00 год.

У реліквіарії в формі позолоченого погруддя святого Антонія – знаходиться частина м’язу Падуанського святого, яка залишається нетлінною вже понад 700 років. У базиліці святого Антонія в Падуї (Італія) постійно зберігаються й інші мощі – язик та голосові зв’язки святого Антонія, які залишаються нетлінними як знаряддя Святого Духа.

Джерело: CREDO

Автор : Віта Якубовська

Назад