Новини

Назад

Релігійна місія «Карітас-Спес» Львівської архидієцезії РКЦ створила містечко «Країна дитячих мрій».

: 3608 2015-03-29 00:00:00

«Країна дитячих мрій» – так назвали дитяче містечко для  влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, яке Релігійна місія «Карітас-Спес» Львівської архидієцезії РКЦ створила в селі Пнікут Мостиського району Львівської області. 

Напередодні Великодніх свят, 27 березня 2015 р., Митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький посвятив там п’ятий з черги будинок сімейного типу. Звертаючись до присутніх, архієпископ Мечислав між іншим сказав: «Іноді я чув, що такі містечка будували десь в Африці, а тепер дуже радію, що таке містечко виникло в нашій архідієцезії на Україні». Також, Митрополит виразив сподівання, що тепер «інші теж братимуть приклад». Дитяче містечко «Країна дитячих мрій» виникло за підтримки архієпископа Мокшицького.

На освяченні був присутній голова Пнікутської сільської ради пан Микола Нагайло, а також заступник голови Львівської обласної державної адміністрації пан Юрій Підлісний, котрий поділився своїми думками з цього приводу:

- Я вже втретє тут. Я помітив тут не лише нові будинки та впорядковану територію містечка. В порівняні з дитячими закладами, тут діти щасливіші, вони знайшли родинну опіку та любов – сказав пан Підлісний. Також він пригадав, що будинки такого типу засновує також Греко-Католицька Церква і Православна Церква. На думку пана Юрія «дитячі містечка» це один з найбільш вдалих проектів від часів здобуття незалежності України.

А ось що говорить засновник містечка «Країна дитячих мрій» Директор Релігійної місії «Карітас-Спес» Львівської архідієцезії РКЦ о. В’ячеслав Дорош, котрий походить з місцевості Пнікут: «Коли я працював у львівському кафедральному соборі вікарієм, до мене приходили бідні діти просячи грошей чи одягу і їм завжди допомагали. Тоді виник задум щоб створити для них місце, де вони могли б проводити час, отримати їжу, догляд і виховання».

О. Вячеслав бажає будувати наступні будинки. «Це дуже добра ініціатива, завдяки якій діти отримують добре виховання, досвідчують того, чим є сімя, навчаються обовязків вчаться відповідальності. Вчаться готувати, порядкувати і жити разом як брати і сестри.

Отець Дорош анонсував зведення наступних двох будинків в іншій області на території Львівської Архідієцезії. «Міська влада підтримує наші ініціативи бачачи як добре ми використовуємо фінансові засоби, тому ми без проблем отримуємо від держави гроші на утримання дітей».

Перші два будинки "дитячого містечка" дякуючи підтримці з Польщі збудовано власними зусиллями. Потім ініціативою зацікавилися великі організації, які почали допомагати при зведенні наступних трьох будинків. Передусім це були: Фонд "Stepic" банку Raiffeisen у Відні, а також американський фонд Ginger.

У п’ятьох будинках перебуває 50 дітей з львівської області. Це і діти-сироти, як і діти з сімей позбавлених батьківських прав.

Костянтин ЧавагаНазад