Новини

Назад

Примас Польщі архієпископ Войцєх Поляк отримав паллій з рук папи Франциска.

: 252 2014-06-30 00:00:00

Під час Святої Меси в урочистість св. Апостолів Петра і Павла у Ватикані примас Польщі архієпископ Войцєх Поляк отримав палій з рук папи Франциска. Разом з митрополитом м. Ґнєзна той знак шани та літургійної юрисдикції прийняло 24 архієпископи-митрополити з усього світу призначених протягом минулого року. Архієпископ Поляк був наймолодшим поміж них.

Перед прийняттям паліїв митрополити склали присягу.

"Я Войцєх Поляк архієпископ ґнєзненський присягаю святому апостолу Петру, Святій Римській Церкві і Тобі, Святішому Отцю і Твоїм повноправним наступникам, що завжди буду вірним і слухняни. Так допоможи мені Господи Боже Всемогутній» - проказав слова присяги примас Польщі.

Папа освятив паллії і наклав їх на плечі кожного з митрополитів обмінюючись з ними знаком миру.

Паллій є знаком шани та літургійної юрисдикції. Його носить папа та архієпископи митрополити у своїх церквах і в своїх провінціях.

 

Паллій, паліум (лат. pallium) — елемент літургійного одягу папи римського і митрополитів латинського обряду католицької церкви. Являє собою вузьку стрічку з білої овечої вовни з вишитими шістьма чорними, червоними або фіолетовими хрестами. Три з шести хрестів прикрашені золотими голками з дорогоцінними каменями. На кінцях — обшиті чорним шовком шматочки свинцю. Носиться поверх орната таким чином, щоб один кінець палліума звисав спереду, а інший — ззаду. Вовна для палліїв походить з двох ягнят, які папи приймають в літургійний спомин св. Агнеси – 21 січня в каплиці Урбана VIII у Ватикані.

 

За матеріалами ekai.plНазад