Новини

Назад

Прийняття кандидатів до свячень (ad missio) у Львівській ВДС

: 525 2019-09-15 16:38:59

14 вересня, у Митрополичій Семінарії св. Йосипа, єпископ Віталій Скоморовськй, Луцький ординарій, звершив обряд admissio, тобто офіційно прийняв кандидатів до таїнства рукоположення. Семінаристи 5-го курсу визнали публічно перед згромадженням Церкви, вихователями та співбратами свою готовність прийняти місію служіння пресвітером.

Кандидатом до пресвітерату першого ступеня були зараховані семінаристи 5 курсу: двоє представників з Буковини - Віктор Циганюк з Чернівець та Казимир Ваврич з Нижніх Петрівців, трьох семінаристів зі Львова - Назар Зузак, Антон Лабай, Олександр Клімов та Петро Гордієнко зі Здолбунова (Волинь).

Звертаючись до кандидатів єпископ Віталій закликав дивитись на хрест з вірою та на початку своєї промови владика пригадав слова Вчителя: ʺХто йде за мною і не бере свого хреста не може бути моїм учнемʺ - і додав - дивитися з вірою на хрест – означає визнати хрест спасенним, побачити в темряві і безсенсовності сенс спасіння. Це є переможна дорога Ісуса Христа, у випробуваннях досвідчити спесенну силу хреста.

Кандидатура – це послуга, котру уділяє єпископ семінаристам V курсу, котрі починають приготування до прийняття духовного стану. Також кандидатура є видимим знаком готовності прийняти священство, обряд ad missio (з латинської - готовий до прийняття місії). Семінаристи також отримали брев’ярій та від цього дня моляться молитвою Церкви.

Автор : Олександр Кусий

Назад