Новини

Назад

Прощання з єпископом Станіславом Падевським у Харкові

: 1589 2017-04-08 15:18:45

Увечері 7 квітня в харківській катедрі відбулася урочистість прощання з померлим єпископом Станіславом Падевським. Святу Месу провадив ординарій дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк.

У проповіді єпископ Широкорадюк поділився духовним портретом першого єпископа Харківсько-Запоріжської дієцезії та розповів про заповіт, який Падевський написав у 2005 році. Це дуже короткий текст, де висловлене прохання передати все його майно в дієцезіальну власність. Єпископ Падевський жив дуже скромно, і після нього насамперед залишилася пам`ять як про доброго священика й пастиря.

Єпископ Широкорадюк згадав, як був настоятелем у Полонному в той час, коли єпископ Падевський приїхав із Польщі в Україну і став вікарієм парафії. Уже тоді можна було зауважити його турботу про хворих і відкритість до людей, які шукають Бога та прагнуть зустрітися з Ним. Як чернець-капуцин, він багато часу проводив із хворими, провідував їх, сповідав, уділяв єлеопомазання. Також служив православним, які не мали доступу до своїх священиків. Свідчення життя Падевського – це свідчення бідного, простого ченця, відкритого до краси і до потреб ближнього.

Урочистість прощання мала й екуменічний характер. На Святій Месі були присутні представники східних обрядів. Від УГКЦ був єпископ Василь Тучапець, від УАПЦ(о) – архієпископ Ігор Ісіченко, від УПЦ КП – єпископ Митрофан Бутинський. Після Євхаристії відбулася панахида. Усі разом молилися за душу святої пам’яті єпископа Падевського. Для присутніх це стало виразом єдності, яка долає поділи. Єднає нас той самий Ісус Христос – Воскреслий Господь.

Після Літургії тіло померлого єпископа відвезли до Дніпра. 8 квітня його внесуть у запорізький храм.

Джерело: Католицький Медіа-Центр

 Назад