Новини

Назад

Пропам’ятний українсько-польський концерт, присвячений св. Йоану Павлові ІІ

: 591 2018-07-11 12:54:01

З нагоди 40-річчя Понтифікату св. Йоана Павла ІІ 7 липня у Львівській обласній філармонії під патронатом Архієпископа Мечислава Мокшицького, Маршалка Сенату Польщі Станіслава Карчевського і Польсько-української фундація ім. І. Падеревського відбувся урочистий концерт «Шукаю Вас» за участю Академічного молодіжного симфонічного оркестру INSO-Львів і солістів молодого покоління з Польщі під диригуванням Севастяна Перловського.

«Культура відкриває серця і робить нас добрішими, вразливими на красу та інших людей – сказала присутня Віце-Маршалок Сенату РП Марія Коц. – Такі події дуже потрібні. Сьоднішній концерт – це приклад того, що постать св. Йоана Павла ІІ може єднати митців з Польщі та України, котрі на сцені львівської філармонії виконували твори польського композитора. Це одна із значних подій польсько-українських взаєминах, яку вже вкотре організувала Польсько-української фундація ім. І. Падеревського. Ігнатій Падеревський – це також постать, яка поєднує польський і український народи, бо він народився в Україні й ніколи не забував про своє коріння. Таких подій, як цей концерт має бути якнайбільше, бо мусимо краще знати одні одних, спілкуватися, вести діалог для того, щоби взаємно поважати одні одних і відкрито дивитися в майбутнє. Адже ми сусіди, котрі дуже пов’язані між собою в різних галузях. Багато-що нас об’єдную. Є справи, що поділяють, і про це також потрібно розмовляти. Але для того, щоби ті справи, як поділяють, перестали ділити, потрібно вести діалог. Потрібно говорити. І однією з таких найбільш ефективних форм діалогу є культура, мистецькі події. З цього починається взаємна повага, і через культуру можна сягати розв’язання багатьох складних проблем».

На концерті були Архієпископ Мечислав Мокшицький, Віце-Маршалок Сенату РП Марія Коц, Голова Правління Польсько-української фундація ім. І. Падеревського Адам Баля, консули Польщі у Львові Влодзімєж Сульгостовські і Кшиштоф Яховіч, а також запрошені гості, серед яких Єпископ-помічник Львівський Володимир Груца з УГКЦ, представники духовенства УПЦ КП, Вірменської Апостольської Церкви, заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос. Однак чомусь не було нікого з міських властей.

Після завершення концерту зі словом до присутніх в залі звернулися Архієпископ Мечислав Мокшицький і Адам Баля.

 

Автор : Костянтин Чавага

Назад