Новини

Назад

Процесія вулицями Львова на честь бл. Якова Стрепи - покровителя Львівської Архідієцезії

: 1993 2017-09-09 17:59:28

Впродовж багатьох років у вересні в нашій Архідієцезії відбувається подячна урочистість за дар беатифікації бл. Якова Стрепи, покровителя Львівської Архідієцезії. З цієї нагоди сьогодні, 9 вересня, вулицями Львова від храму святового Антонія до Митрополичої Базиліки пройшла велелюдна молитовна процесії в якій взяли участь вірні з львівських парафії, гості з дієцезії та закордону.

Урочистість розпочалася молитвою біля мощей бл. Якова Стрепи в Санктуарії св. Антонія Падуанського, де Літургію Слова очолив о. Станіслав Кава OFMConv, після чого до катедрального собору Успіння ПДМ вирушила молитовна хода під час якої вірні молилися Розарій в намірах миру в Україні та припинення війни.

Після ходи, об 11.00 розпочалася Євхаристія, яку очолив і гомілію виголосив єпископ-емерит Стефан Регмунт з Зеленогурсько-Гожовської дієцезії. Присутність єпископа Стефана є дуже символічною, оскільки на території його дієцезії проживає багато наших земляків, які покидаючи Львівську Архідієцезію, знайшли на заході Польщі свій новий дім. Єпископ Стефан дуже багато допомагав нашій архідієцезії в часи її відновлення та становлення у сучасних реаліях.

Також, у своїй гомілії він, звертаючись до Слова Божого про Бога який є Добрим Пастирем і дбає про свій народ, яке було проголошене на сьогоднішній Літургії, закликав завжди покладатися на Бога щоб могти свідчити сучасному світові Ісуса Христа.

На завершення Святої Меси архієпископ Мечислав Мокшицький, вже традиційно вручив ордени бл. Якова Стрепи особам, які своїми зусиллями доклалися до зросту нашої Львівської Церкви.

Ця участь в урочистості є насамперед знаком і проявом нашої віри перед світом, але й знаком єдності із тими, хто дбаючи про традицію та поширення віри на наших теренах не забуває про своє коріння і допомагає духовно і матеріально нашій львівській Церкві.

Усім дякуємо за присутність і спільну молитву. Особливі подяки адресуються вірним та духовенству деканату Івано-Франківськ за активну участь в організації урочистості на честь бл. Якова Стрепи та за дар вівтаря - 150 альб якими будуть користуватися священики під час урочистостей у Львові.
Богу подяка за все!

Блаженний Якове Стрепо - молися за нас.

Автор : Андрій Чорний

Назад