Новини

Назад

Про милосердя у слові, у вчинку та молитві: Арх. М. Мокшицький під час X ювілейного паломництва до бл. с. Марти Вєцкої у Снятині.

: 1208 2019-05-27 17:15:09

25 та 26 травня 2019 року відбулось X ювілейне паломництво до могили бл. с. Марти Вєцкої в парафії Матері Божої Святого Скапулярію у Снятині на Івано-Франківщині, яку рік тому було проголошено санктуарієм блаженної Марти Вєцкої.

До блаженої сестри Марти Вєцкої прибули понад 600 паломників. В ці дні у Снятині було чимало гостей з усієї України, а також з інших куточків світу: Італії, США, Польщі, Білорусі, Росії, Німеччини.

Урочисту Євхаристію очолив єпископ Віталій Скомаровський з Луцька. У перший день паломництва, 25 травня, своє слово до паломниківскерував генеральний настоятель згромадження Отців Місіонерів св. Вікентія де Поля о. Томаж Мавріч СМ.

Після Євхаристії, о 19.30, Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив процесію до могили могили бл. с. Марти Вєцкої та освятив новозбудований центр Вікентійською духовності.

Львівський Митрополит сказав до паломників:

Шановні отці та богопосвячені особи!

Улюблені брати і сестри!

Черговий раз ми зібрались в Снятині, щоб вирушити до гробу Блаженної Марти Вєцкої. Цьогорічна зустріч відбувається в контексті Року Святості Подружжя і Сім’ї, який з усією Церквою ми переживаємо в Україні.

Тому віддаймо усі сім’ї під опіку блаженної Марти, котра тут в Снятині робила так багато, щоб в родинах перебував дух злагоди, миру, прощення та взаємоповаги. З цього місця, перш ніж ми вирушимо до гробу нашої блаженної Марти, хочу пригадати і заохотити, щоб ми в цьому часі не забули про три знаки, які формують святість в сім’ї.

Перший знак – милосердя вчинку, тобто наші стосунки з ближніми, які повинні базуватись на катехізмових вчинках милосердя, про що тепер так часто забуває світ.

Другий знак, про який варто пам’ятати – це милосердя слова. Саме слово є тим даром, який людина здатна піднести когось на дусі або ж прибити до землі. Слово обману привело до приречення Ісуса на смерть, а слово правди і любові, яке вийшло з уст Ісуса, чинить чудо перебування Його між намив Пресвятому Таїнстві аж до кінця віків. Тому слово, сказане в наших родинах повинно вести до правди і любові, яка єднає, а не розділяє.

І третій знак – це милосердя молитви. В Євангелії бачимо багато ситуацій, коли Ісуса перебуває на молитві. Він іде молитися на самоті в пустелі, приходить до Єрусалимської святині та синагоги, щоб у спільноті Вибраного Народу прославляти Бога. Наскільки важливою для Ісуса була молитва свідчить те, що перед кожною важливою подією і вибором Він молиться про те, щоб сповнився замір і воля Бога Отця.

Ці три знаки знаходимо також в житті блаженної Марти Вєцкої. Це милосердні вчинки, милосердні слова та молитва, сповнена милосердя, довели її до героїзму у присвяченні себе Богові та служінні потребуючим ближнім.

Сподіваюсь, що новий дім, який ми посвячуємо сьогодні стане продовженням тієї дороги, яку розпочала тут блаженна Марта. Вирушаймо, отже, вулицями Снятина та прославляймо Бога за приклад життя і святості «Нашої Матінки». Нашої – тобто кожного, твоєї і моєї.

На завершення Настоятель Віце-Провінції о. Ян Тчоп СМ подякував всім гостям, всім організаторам і людям доброї волі, які долучились до організації цієї урочистості, всім тим, хто молився весь цей час за паломників і організаторів. І подяка християнському “Радіо Марія”, працівники і волонтери якої допомагали освітлювати і інформувати всіх слухачів про паломництво, і транслювали Богослужіння з паломництва у Снятині.

Фото: Марина Крутько

Відео: СНЯТИНСЬКА ВЕЖА

Автор : Олександр Кусий

Назад