Новини

Назад

Про домініканських святих ‒ у львівських фільмах

: 902 2017-01-20 14:12:13

800-річний ювілей Ордену Проповідників, який домініканці у світі відзначали впродовж року, завершується 21 січня. Домініканці у Львові своїм способом святкування Ювілею обрали створення фільмів про найважливіших домініканських святих. Відтак, за 2016 рік постало три фільми: “Святий Домінік ‒ проповідник Істини”, “Свята Катерина Сієнська ‒ та, яка несла мир”, “Святий Яцек ‒ апостол слов`ян”.

Усі ці святі жили у перші століття діяльності Ордену та мали великий вплив на життя Католицької Церкви. А святий Яцек, будучи мандрівним проповідником Євангелія, дійшов аж до Києва. І ймовірно, його дорога пролягала через територію теперішнього Львова.

Цикл фільмів “Домініканські святі у Львові” розповідає про вищезгаданих святих через призму нашого міста та його мешканців: отців-домініканців зі Львова та сестер-домініканок, які служать неподалік ‒ у Жовкві; мирян, для яких є близькими постаті цих святих; у фільмі представлено колишні домініканські храми Львова та монастир Пресвятого Тіла Христа, а також фрески колишнього домініканського храму Жовкви та сакральні пам`ятки з музейних фондів Львова та Олеська. Знімаючи найновіший фільм про святого Яцека, ми так, як і він, перший домініканець-слов`янин, “дійшли аж до Києва”. Які згадки про святого Яцека ми там знайшли, запрошуємо переглянути у фільмі. Цей та інші фільми про домініканських святих можна подивитися на YouTube-каналі Центру святого Домініка:

Автор: Ірина Тереза Кондратюк, сценарист та режисер кінопроекту

Фото: Юрій ВовкНазад