Новини

Назад

Pro Vocatio або 32 покликання з Української землі

: 475 2019-01-06 12:48:37

Скільки молодих юнаків і дівчат з України у 2018 році відповіло Богу «Так», вступаючи до чернечого згромадження або дієцезіальної семінарії? На це питання спробувала відповісти Комісія у справах душпастирства молоді РКЦ, спілкуючись з ректорами семінарій (у Ворзелі, Брюховичах, Городку), та представниками монаших згромаджень.

Нам вдалось зібрати інформацію від усіх (сими) дієцезій, 10 чоловічих та 41 жіночого згромадження. В результаті маємо такі дані:

a) у чоловічих згромадженнях розпочало формацію 5 осіб (3 – у францисканців і по одному у паллотинів та облатів);

б) до 11 жіночих згромаджень вступило 13 дівчат (найбільше, тобто по 2 особи, до сестер бенедиктинок та Згромадження Сестер Божого Серця Ісуса);

в) 14 чоловіків вступило до дієцезіальних семінарій.
Найбільше, 6 осіб, навчається для Києво–Житомирської дієцезії, 4 – для Львівської, по 2 для Кам’янець-Подільської та Одесько-Симферопольської. Три дієцезії (Мукачівська, Луцька та Харківсько-Запорізька) у 2018 році не мали кандидатів.

Хочемо пригадати, що Синод Молоді, який закінчився 28 листопада 2018 року, зосередив увагу єпископів та цілої Церкви на темі «Молодь, віра та розпізнання покликання». Однією з його цілей булодопомогти кожному, а особливо молодій особі, розпізнати природу та динаміку покликання.

О. Міхал Воцял SDB
Комісія у справах душпастирства молоді РКЦНазад