Новини

Назад

Прем’єра фільму про режисера Збігнєва Хшановського у Митрополичій Курії

: 548 2015-11-04 10:06:59

На запрошення Архієпископа Мечислава Мокшицького увечері 3 листопада 2014 р. в Митрополичій Курії відбулася прем’єра документального фільму «Мої магічні місця» про видатного режисера Польського Народного Театру у Львові Збігнєва Хшановського.

Фільм створений в редакції «Кур’єра Галіцийського». На прем’єрному показі були Архієпископ Мечислав Мокшицький, Генеральний консул Польщі у Львові Ярослав Дрозд з дружиною Беатою, колектив театру та автори фільму на чолі з головним редактором «Кур’єра Галіцийського» Мирославом Ровіцьким, котрих привітав Архієпископ Мечислав Мокшицький.

О. Славомир Зєлінський OFM Conv. ознайомив гостей з відновленим будинком Митрополичої Курії, де в каплиці всі спільно помолилися за упокій душі довголітнього працівника Львівської катедри пана Антонія.

Збігнєв Хшановський зворушливо пригадав віхи свого життя, пов’язані з місцезнаходженням Курії, духовне натхнення в своїй багатолітній творчій праці. Про роботу над фільмом мовила журналіст Анна Гордієвська. Присутні привітали оператора фільму Олександра Кусьнєжа. Своїми думками поділилися Генеральний консул Польщі у Львові Ярослав Дрозд та його дружина Беата.

Відбувся також легкий фуршет, під час якого продовжилося спілкування творчих осіб з митрополитом та польськими дипломатами. Архієпископ Мечислав Мокшицький вручив режисеру Збігнєву Хшановському пам’ятну медаль Львівської Архідієцезії із зображенням Єпископа Рафаїла Кєрницького. Збігнєв Хшановський принагідно пригадав один із епізодів своїх зустрічей з отцем єпископом Рафалом.

фото: Костянтин Чавага

 
Автор : Костянтин Чавага

Назад