Новини

Назад

Посли країн G7 зустрілися з Всеукраїнською Радою Церков

: 63 2020-12-03 15:51:37

Іноземні дипломати країн «Великої сімки» (G7) обговорили з главами церков і релігійних організацій стан і подальші перспективи демократичного розвитку України.

Зустріч відбулася у форматі онлайн-конференції під співголовуванням митрополита Епіфанія, Предстоятеля Православної Церкви України, та Тимчасової повіреної у справах США в Україні пані Крістіни Квін.

Мова йшла про ситуацію з протидією пандемії COVID-19, судовою реформою та подальшими заходами, спрямованими на усунення корупційних чинників.

Посли країн G7 та релігійні діячі звернули увагу на переслідування за релігійною ознакою та утиски більшості релігійних громад на українських територіях Криму і Донбасу, тимчасово окупованих Росією.

Тимчасова повірена у справах США зазначила, що міжнародна спільнота, зокрема США, продовжуватиме моніторинг стану забезпечення прав людини на окупованих територіях України та надалі підтримуватиме український народ у боротьбі з агресором та розвитку демократичних інституцій.

«На жаль, зараз не існує дієвих внутрішніх механізмів, які би спонукали окупаційну владу дотримуватися хоча б мінімальних міжнародних стандартів у цій сфері, припинити утиски й гоніння. Єдиним ефективним методом є міжнародні вимоги як на рівні окремих країн, так і через міжнародні організації – ООН та ОБСЄ. Прошу розглянути можливість запровадження додаткових механізмів посиленого моніторингу ситуації у цій сфері та у разі її погіршення – впроваджувати проти порушників належні санкції», – наголосив митрополит Епіфаній, Головуючий у ВРЦІРО.

Учасники зустрічі обговорили також роль релігійних спільнот у процесі миробудування, як в контексті реінтеграції окупованих територій, так і в цілому в українському суспільстві.

Нагадаємо, що це вже не перша зустріч послів країн «Великої сімки» та членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Попередня зустріч відбулася у лютому 2018 року, а сама традиція діалогу ВРЦіРО з іноземними послами бере початок з 2011 року.

Джерело: ВРЦІРОНазад