Новини

Назад

Послання Архієпископа Львівського до Дня Хворого A.D. 2009

: 597 2009-02-02 00:00:00

Всесвітній день хворого, встановлений Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ, відзначаємо щороку 11 лютого, а саме у спогад про об’явлення Пресвятої Діви Марії Люрдської. 

Цього року будемо його переживати вже сімнадцятий раз.

У спеціальному посланні, яке було оголошено з нагоди Дня хворого, Йоан Павло ІІ пригадав нам, що християнське розуміння таємниці страждання є свого роду єдине. Це тому, що наше страждання набирає виняткової цінності тоді, коли поєднане зі стражданням Христа. Це Він, "взяв на себе страждання людства, в Ньому також людське страждання набуває змісту відкуплення". Завдяки такому стражданню людини може народжувати добро і перемагати зло. Воно її збагачує, а разом з ним її спільноту – родинну чи парафіяльну. Християнин добре знає, що Церква в ім’я Христа "йде до хворих і страждаючих, несучи їм бадьорість і надію".

Запам’ятаймо ці слова Святішого Отця на все життя: як Церква нам потрібно нести хворим і страждаючим бадьорість і надію. У День хворого ми повинні замислитись над тим, що зробити, аби бадьорість і надія стали щедрими дарами наших сердець. Нехай завжди будуть допомогою, яка надається усім, хто хворіє і страждає. День хворого, що надходить, переживімо як час молитви і роздумів. Пожертвуймо за хворих людей найкращу і найбільш дійову молитву, а саме – Пресвяту Євхаристію.

Цього дня або напередодні нехай парафіяльні душпастирі відвідають лікарні, щоби духовно зміцнити хворих і страждаючих людей. У всіх храмах і каплицях Львівської Архідієцезії нехай будуть відправлені спеціальні молитви в намірі хворих людей. Нехай День хворого стане також часом молитви і задуми в тих будинках, де перебувають хворі особи.

Вірю, що внаслідок наших молитов Ісус обдарує хворих спеціальним благословенням і зішле їм нових "добрих самаритян", завжди готових служити і поспішати з дійовою допомогою.

 

Львів, дня 29 січня 2009 р.

 

Архієпископ Мечислав МОКШИЦЬКИЙ
Митрополит Львівський латинського обрядуНазад