Новини

Назад

Помер кардинал Карл Леманн, засновник Renovabis — благодійника Церкви в Україні

: 610 2018-03-13 12:07:26

11 березня 2018 року помер кардинал Карл Леманн, який понад два десятиліття очолював німецький єпископат і стояв при витоках Renovabis — релігійної благодійної ініціативи для допомоги Церквам у Східній Європі.

Карл Леманн народився 16 травня 1936 року в Зігмарінені (південно-західна Німеччина). Під час Другого Ватиканського Собору він був асистентом відомого теолога, єзуїта Карла Ранера, і своїм служінням у Церкві долучився до виконання рішень цього доленосного Собору.

Про широке визнання його внеску в розвиток сучасної католицької теології свідчать здобуті ним наукові ступені почесного докторату багатьох університетів світу, а також підтримка такого теолога, як Йозеф Ратцінгер (майбутній папа Бенедикт XVI), із яким кардинал Леманн інколи провадив богословські дебати.

Після змін у Східній Європі цей ієрарх, на той час очільник Конференції єпископату в Німеччині, сприяв створенню ініціативи Renovabis для надання солідарної братньої допомоги у відродженні Церкви в країнах колишнього соцтабору, які зазнали сильних переслідувань віри. Діяльність цієї благодійної ініціативи німецької Церкви стала великою допомогою також і для відродження Церкви в Україні.

Карл Леманн, якого св.Йоан Павло ІІ призначив кардиналом одночасно з Вальтером Каспером і Хорхе Маріо Бергольйо (майбутнім Папою Франциском), брав участь у виборах двох останніх пап.

«Конфренція єпископату Німеччини висловлює глибоку вдячність кардиналові Леманну. Церква в Німеччині втратила в його особі того, хто її формував, а наш континент — переконаного європейця», — написав очільник єпископату кардинал Райнхард Маркс про свого попередника.

Кардинал Леманн очолював єпископат Німеччини протягом 21 року. Більшість німецьких єпископів, також і кардинали Маркс і Велькі, підкреслюють, що кардинал Леманн був людиною зваженою, яка шукала діалогу зі світом.

Він 33 роки був ординарієм Майнца. Як доктор філософії і теології та професор, залишив величезний науковий доробок, де розглядав проблематику діалогу між вірою, богослов’ям, Церквою та сучасними наукою і культурою.

Жалобні урочистості відбудуться в Майнці 21 березня.

Джерело: CREDOФото:  http://www.vaticannews.va

 

<p>Фото:  <a href="http://www.vaticannews.va/de/kirche/news/2018-03/kardinal-mueller-wuerdigt-kardinal-lehmann-theologe-lehrer.html">http://www.vaticannews.va</a></p>
<p> </p>


Назад