Новини

Назад

Польські державні нагороди для духовенства Львівської архідієцезії.

: 398 2021-03-03 12:38:21

У суботу, 27 лютого 2021 року, у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові відбулася церемонія нагородження державними відзначеннями духовенства Львівської архідієцезії. Від імені Президента Республіки Польща Анджея Дуди нагороди вручив державний секретар канцелярії Президента Республіки Польща Адам Квятковський разом із послом Польщі в Україні Бартошем Ціхоцкім та Генеральний консул Республіки Польща у Львові Елізою Дзвонкєвіч.

Офіцерським хрестом Ордена За заслуги Республіки Польщі нагороджено: о. Каноніка Владислава Дерунова, о. Декана Анджея Курека, о. Декана Юзефа Леговича, о. Інфулата Юзефа Павлічека, о. Каноніка Яцека Уляша.

Золотий Хрест Заслуги: о. Віктор Антонюк, о. Канонік Герард Лірик (посмертно), С. Марія Сара (Ева Лакома), о. Канонік Марек Нєдєвецькі, о. Канонік Збігнєв Паб`ян,

Отець канонік Владислав Дерунов, коментуючи свою нагороду, сказав:

-Я не асоціюю це зі своєю скромною людиною, але я приписую цю відзнаку тим, хто протягом багатьох років зміцнював нас у вірі, польськості та католицизмі. Вони відійшли, і ми збираємо плоди їхньої праці, їхніх зусиль та жертв. Вони піклувались про Церкву, передавали віру, підтримували священиків, навчали любові до Батьківщини. Ми обіймаємо цих людей з вдячністю. Ми дякуємо Президенту за те, що він також нагородив Церкву Львівської Архідієцезії в наших особах. Ми дякуємо всім, хто розділяє з нами радість цієї нагороди та допомагає нам служити Богу та людям на цих теренах, служити нашій Батьківщині - і тій, з якої є наш рід, і тій, в якій ми живемо. Нехай Бог благословить усіх!

Декан о. Юзеф Легович також поділився враженнями:

Це дуже глибокий досвід, адже як один із перших повоєнних священників Львівської архідієцезії я пережив усі ці важливі події – кожний відданий храм, кожну новозбудовану церкву, усі священичі та монаші покликання. І сьогодні я дуже вдячний за цю відзнаку. Нехай Божа благодать сприяє добру Церкви в Україні.

Фото: Віта Якубовська

Автор : Віта Якубовська

Назад