Новини

Назад

Покликання до священства та чернечого життя в Україні у 2019 році

: 358 2020-01-17 13:51:14

У 2019 році Римсько-Католицька Церква в Україні збагатилася шістнадцятьма покликаннями. Це особи, які відважилися відповісти на поклик Бога і розпочали формацію в семінаріях та чернечих згромадженнях.

Такі дані подає Комісія у справах душпастирства молоді РКЦ. Як повідомляє о. Міхал Воцял SDB, Комісія отримала ці дані спілкуючись з єпископами, ректорами семінарій та представниками чернечих згромаджень.

Пригадаємо, що в Україні існує три дієцезіальні семінарії: Вища Духовна Семінарія Святого Духа у Городку Кам’янець – Подільської дієцезії, Вища Духовна Семінарія Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі Київсько-Житомирської дієцезії, Вища Духовна Семінарія св. Йосифа у Брюховичах Львівської архідієцезії. І також три Семінарії Redemptoris Mater, які знаходяться у Києві, Вінниці, Ужгороді.

Нам вдалося зібрати інформацію з усіх дієцезій, з 21 чоловічого та 60 жіночих згромаджень. У результаті маємо такі дані: у чоловічих згромадженнях розпочало формацію 4 хлопці (по одному кандидату у капуцинів, вікентійців, салетинів та облатів); до 3 жіночих згромаджень вступило 3 дівчини (по одній кандидатці до сестер юзефіток, гонораток, терезіанок); 7 хлопців вступило до дієцезіальних семінарій: з них троє навчається для Кам’янець-Подільської дієцезії, троє для Львівської архідієцезії та одна особа для Мукачівської дієцезії. У чотирьох дієцезіях (Київсько–Житомирська, Одесько-Сімферопольська, Луцька та Харківсько-Запорізька) у 2019 році не було кандидатів. До Семінарії Redemptoris Mater вступило 2 хлопці.

Конференція єпископату в Україні оголосила прийдешній рік Роком молитов про покликання, який розпочався від Адвенту. Це час особливої молитви про нові покликання до священства та чернечого життя, а також про святість для священиків та богопосвячених осіб.

Отже, надіємось, що в наступному році більше молодих осіб відважиться відповісти на Божий поклик для служіння в Церкві. Єднаємося разом в молитві про нові, святі та ревні покликання до священства і чернечого життя.

Джерело: kmc.mediaНазад