Новини

Назад

Піше паломництво з Львівської Архідієцезії до Кальварії Пацлавської

: 1785 2017-08-12 21:15:24

Увечері 12 серпня паломники з Львівської Архідієцезії дійшли пішки до Санктуарію Страждань Христових і Матері Божої в Кальварії Пацлавській, що на території Польщі.

Це паломництво, яке сягає давнини, після Другої світової війни і встановлення нових державних кордонів було перервано й відроджено в 1991 р. після відновлення структур Католицької Церкви в Україні. На початках йшли пішки аж зі Львова. Останніми роками духовенство й вірні збираються в храмі св. Йосифа у селі Тщенець Мостиського району Львівської області, а звідти організовано йдуть пішки через прикордонний пункт пропуску Шегині-Медика в бік Перемишля, а звідти до Кальварії Пацлавської. Цього року удосвіта 11 серпня вони заповнили костел у Тщенці. Святу Месу очолив Єпископ-помічник Львівський Едвард Кава, котрий звернувся до присутніх з проповіддю, поблагословив паломників і разом з ними вирушив у молитовний похід. Після злагодженого переходу кордону паломників з України традиційно прийняли й гостинно запросили на обід у медицькій парафії. На нічліг зупинилися в Перемишлі, де вранці 12 серпня зібралися на Святу Месу в місцевій катедрі.
Тим часом увечері 11 серпня, першу Святу Месу, якою розпочато Великий Відпуст Внебовзяття Пресвятої Діви Марії у Кальварії Пацлавський, очолив Директор Відділу Загального Душпастирства Львівської Архідієцезії о. Славомир Зелінський OFMConv., котрий також виголосив проповідь. Зокрема зазначив, що цьогорічний відпуст відбувається у 100-річчя об`явлень Діви Марії у Фатімі, що спонукає до навернень, покути і молитви.
Протягом наступних кількох днів паломники з Львівської Архідієцезії перебуватимуть у Кальварії Пацлавській.

Автор : Костянтин Чавага

Назад