Новини

Назад

У Брюховичах розпочалося засідання Конференції Єпископату РКЦ

: 630 2019-11-29 16:26:08

Після духовної віднови, якою стали кількаденні реколекції, розпочалось 53-тє Пленарне засідання конференції римсько-католицьких єпископів України.

Єпископ-номінант Микола Петро Лучок ОР поділився своїми враженнями про пережиття реколекцій: "Для мене це була нагода зупинитись, бо я останнім часом, після номінації, маю враження, що живу у три зміни. Реколектант, глибоко духовна людина, передавав своє розуміння Преображення Христа. Допоміг придивитись до фігур Мойсея, Іллі, учнів, самого Ісуса. Відкриттям для мене стало те, що Преображення було теж місцем, де Ілля та Мойсей потішали Ісуса, на Якого чекали страждання, де Отець Небесний потішав Ісуса. Якщо раніше говорили, що Преображення було для зміцнення учнів, то тут був переворот. Отець Небесний знав, скільки потішення потребує Ісус перед хресним стражданням. Це мене глибоко вразило. Ще більше відкрило моє серце на Небесного Отця, Який добре знає, скільки потребує людина, котра страждає. Це було зміцненням на початку дороги єпископського служіння. Отець знає, скільки сил і втіхи потрібно мені", - підсумував священник.

Єпископ Ян Собіло, помічник у Харківсько-Запорізькій дієцезії, розповів: "Ми мали можливість побувати на горі Табор, бо реколектант дуже гарно ввів нас у цю атмосферу Преображення Ісуса, яке веде також до нашого Преображення як єпископів, як християн, як людей, що покликані виконати волю Небесного Отця".

У п`ятницю, 29 листопада засідання розпочалось Святою Месою, яку очолив Голова конференції єпископату, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії Броніслав Бернацький. Проповідь виголосив митрополит Мечислав Мокшицький, який пригадав про очікування повторного Пришестя Христа. "Як пастирі ми не обчислюємо дати пришестя Христа, а роздумуємо над тим, що хоче сказати нам Бог, про що пригадати, на що скерувати наше служіння, щоб ми були добрими провідниками на шляхах. Саме Господь нам казав розпізнавати знаки часу у Євангелії. Ці знаки ми маємо розпізнавати постійно, щоби пригадувати самому собі та іншим про потребу навернення", - підкреслив Митрополит.

Засідання розпочалося молитвою. Голова конференції привітав нових учасників засідання - єпископа Олександра Язловецького та єпископа-номінанта Миколу Лучка ОР. Номінанту вручили подарунок - єпископський хрест.

На початку засідання єпископи мали зустріч з Апостольським нунцієм в Україні архієпископом Клаудіо Ґуджеротті. Було обговорено нагальні питання.

Засідання триває.

Аліна Петраускайте, КМЦ

Джерело: kmc.mediaНазад