Новини

Назад

Перший день 49 Пленарного Засідання Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України

: 1165 2017-12-01 21:47:05

1-2 грудня у ВДС св. Йосифа у Брюховичах проходить 49 Пленарне Засідання Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України. У засіданні, що триватиме до завтра, 2 грудня, беруть участь римо-католицькі єпископи з України. Його очолює голова Конференції архієпископ Мечислав Мокшицький. На засіданні присутній Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті.

Учора братньою зустріччю завершилися спільні реколекції римо-католицьких та греко-католицьких єпископів України.

Єпископ Віталій Скоморовський, речник єпископату РКЦ в Україні розповів журналістам про те, які теми обговорювали єпископи на братній зустрічі, а також, які питання обговорювалися та які перші рішення були ухвалені на пленарному засіданні.

— Я радий, що відбулися спільні реколекції католицьких єпископів України. Вони дуже гарно пройшли. Ми три дні разом молилися, слухали Слово Боже. А потім відбулася братня зустріч, на якій було розглянуто дві теми: підготовка до Синоду, який відбудеться через рік, і в рамках цього ми прослухали доповідь про стан сучасного душпастирства молоді та його перспективи. Також ми розглянули питання, як проходить акція «Папа для України» і як краще реалізовувати цю допомогу та стан її реалізації. Загалом усі задоволені перебігом, це дуже велика допомога, яка була надана багатьом людям у сірій зоні, і ця допомога надавалася не лише католицькими благодійними організаціями, але й світськими організаціями, та представниками інших церков.

Також ми у перспективі маємо ідею провести спільну зустріч молоді та душпастирів обох обрядів. У наступному році, в рамках підготовки до синоду. Поки це лише план, якщо його вдасться реалізувати, то це буде щось прекрасне і дуже потрібне. Головне, що ми бачимо, що душпастирські проблеми і виклики — вони в обох Церквах подібні, адже ми живемо в одній країні.

Що стосується пленарного засідання, то наради ще триватимуть до завтра і ще багато питань буде обговорюватися, але станом на зараз вже можу сказати, що мова йшла про літургійні питання, такі як переклад наступного тому Лекціонарію, затвердження календаря важливих подій на наступний рік, також вже можу сказати, що продовжую очолювати Комісію із питань ЗМІ, головою комісію із питань Держава-Церква призначено єпископа Віталія Кривицького, а очолити комісію до справ чоловічих та жіночих чернечих згромаджень доручили єпископу Едварду Каві.

Відбулося вручення декрету о. Олександру Зелінському, який очолив КМЦ і замінив на цій посаді о. Дієго. Також о. Зелінський представив єпископам план розвитку діяльності Католицького Медіа-Центру.

Використано тексти CREDOНазад