Новини

Назад

Перша зустріч зі Святішим Отцем паломників з України в Любачеві (Польща)

: 517 1991-06-03 00:00:00

Протягом 2-3 червня у Любачеві (Польща) відбулась перша після відновлення Церкви зустріч паломників з усієї України чисельністю 16 тисяч на чолі з Львівським митрополитом Мар`яном Яворським, єпископом Житомирським Яном Пурвінським, єпископом Кам`янець-Подільським Яном Ольшанським, а також єпископами-помічниками Львівськими Рафалом Керницьким та Маркіяном Трофим`яком зі Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ.

Апостольська Столиця вписала невеличкий Любачів у список міст, які мав відвідати з 1 по 9 червня 1991 року Йоан Павло ІІ під час 4-ї подорожі до Польщі, завдяки старанням тодішнього єпископа Яворського, який до призначення в Україну очолював Львівську архідієцезію у Любачеві - маленьку частину колишньої Львівської архідієцезії, що після ІІсв. війни залишилась на теренах Польщі і зберігала львівські церковні традиції.

Вітаючи під час зустрічі у Любачеві вечором 2 червня новопризначених українських ієрархів, Святіший Отець спочатку звернувся до найстаршого - єпископа Керницького: `Бажаю привітати насамперед сеньйора, хто ж його не знає - отець Рафал! Стільки років, десятиліть, стільки терпіння і приниження, вірний страж того скарбу, того знаку ідентичності Церкви, яким є прадавня Львівська латинська катедра`.

У цій зустрічі також брав участь також кардинал Мирослав Любачівський, а на Богослужінні на стадіоні 3 червня - греко-католицькі єпископи Софрон Дмитерко, Павло Василик та Юліан Вороновський.

Вітаючи 3 червня на стадіоні у Любачеві під час Святої Меси серед польських вірних також українських паломників, Йоан Павло ІІ сказав їм, зокрема: `Не знаю, коли буде дано мені відвідати Львів і ті землі, і той костел, але знаю напевно, що Ви, Дорогі Браття, з вашим новим архієпископом, новим і старим, маєте перед собою велетенську працю ... Нехай Вас Господь благословить! ... Ми будемо з вами і є з вами. Тут з цього боку, бо для Царства Божого немає кордонів, воно універсальне`.

Через десять років Святіший Отець відвідає Україну та Львів з Апостольським візитом.Назад