Новини

Назад

Перша післявоєнна Пасхальна урочистість в костелі у Годовиці

: 625 2019-04-22 12:58:09

20 квітня, у Велику Суботу, вікарій Митрополичої Базиліки у Львові о. Олександр Кусий в стінах зруйнованого храму Всіх святих у селі Годовиця Пустомитівського району на Львівщині відслужив Святу Месу та освятив Пасхальні страви.

«Це перша Пасхальна урочистість в цій святині після закінчення ІІ світової війни» - розповіла пані Наталя Сподарик, котра згуртувала навколо себе вірних і прихильників відбудови цієї барокової сакральної пам’ятки XVIII ст.

Храм був зведений за проектом архітектора Бернарда Меретина (творця львівського греко-католицького собору св. Юра), а головним творцем різьби був знаменитий майстер Пінзель. За радянської влади костел перетворили на складське приміщення, а в 1974 р. внаслідок підпалу й пожежі завалився дах і склепіння з розписами.

Щороку в Годовиці приймають на нічліг учасників Пішого паломництва з Жешува до Митрополичої Базиліки у Львові, а також групи паломників з різних місцевостей Польщі.

Пані Наталя Сподарик також розповіла, що ще в середині 2018 року вірні з Годовиці звернулися до львівських обласних властей з проханням зареєструвати в цьому селі громаду РКЦ, однак досі не отримали жодної відповіді. А тим часом унікальна історична споруда далі руйнується.

Фото: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад