Новини

Назад

Передріздвяна зустріч духовенства та богопосвячених осіб Чортківського деканату

: 1094 2020-12-11 20:28:39

11 грудня у середньовічному містечку Чорткові, розташованому над річкою Серетом у південній частині галицького Поділля, відбулася зустріч духовенства та богопосвячених осіб Чортківського деканату Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви з Архієпископом Мечиславом Мокшицьким.  

Місцем зустрічі став Домініканський костел  під титулом святого Станіслава, єпископа і мученика. На початку ХХ століття храм перебудовано і розбудовано у стилі надвіслянської готики. Костел у Чорткові з 2009 року також є санктуарієм Mатері Божої Святого Розарія.

Зустріч відбулася у період Адвенту, котрий передує періоду Різдва Христового. Адвент є часом особливого приготування кожного християнина до зустрічі з Новонародженим Месією, пам’ятку народження Котрого щоріч святкуємо та пригадуванням про приготування до зустрічі з Христом, Котрий прийде вдруге в сяйві своєї слави, щоб судити живих і мертвих. Особливою постаттю періоду Адвенту є Пресвята Діва Марія. Вона є покровителькою та взірцем приготуванням для гідного прийняття Господа Ісуса до людського серця.

Варто додати, що у Чорткові є капличка Чудотворної Матері Божої з Люрду освячена 30 серпня 1992 року, а поряд з фігурою з часом з`явилася табличка з надписом, який наголошує: «Станьте руками Марії. Руки Матері Божої злочинці відбили 1 лютого 2002 року Божого». Нехай період, який зараз переживаємо, допомагає нам уподібнюватися до Пресвятої діви Марії і в щоденному житті ставати такими як Вона, сповненими присутності Ісуса Христа та з букетом добрих вчинків.

Зустрічі духовенства товаришувала особлива атмосфера Різдвяних Свят. З огляду на пандемію коронавіруса covid-19 та дотримання санітарно-епідеміологічних вимог під час карантину не відбулася Вігілійна Вечеря, котра мала місце при цій зустрічі вже традиційно від багатьох років.

Цьогоріч зустріч пройшла в скороченій формі. Спочатку була звершена свята Меса, котрій головував та виголосив проповідь Архієпископ Мечислав Мокшицький. Євхаристію співслужили священики Чортківського деканату на чолі з деканом о. Мар’яном Попеляр та настоятелем парафії у Чорткові о. Сворадом Дуда ОР. У сказаному Божому Слові Архиєпископ поділився власними роздумами про віру, якою має бути віра християнина, а особливо священика та монахині. За взірець людини сповненої віри митрополит вказав особу святого Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії. Цей вибір не був випадковий, а керований духом життя Католицької Церкви, так як Святіший Отець Франциск оголосив 8 грудня цей літургійний рік роком святого Йофива. Після святої Меси о. Юліан ОР від імені духовенства склав Різдвяні вітання Митрополиті Мечиславу з нагоди Різдвяних Свят, Нового Року та дня іменин, котрий відзначається в григоріанському календарі 1 січня. На завершення деканальної зустрічі був час на обговорення поточних питань.

Молитовно-організаційну зустріч завершив Архиєпископ Мечислав Мокшицький словами Різдвяних вітань для духовенства та богопосвячених осіб. Митрополит висловив також свою вдячність усім зібраним за працю у парафіяльних спільнотах часто у складних умовах та побажав Божого благословення, здоров’я та всіх необхідних благ для подальшого служіння Богу і людям.

о. Андрій ГаноНазад