Новини

Назад

Передання обов’язків настоятеля Санктуарію Святого Антонія у Львові

: 213 2021-01-22 14:06:05

21 січня 2021 р., у львівському монастирі св. Франциска з Асижу, – першому монастирі, у якому в 1991 р., після кілька десятилітньої перерви, свою душпастирську діяльність на теренах України відновили францисканці з Ордену Братів Менших Конвентуальних, – відбулося передання обов’язків настоятеля.

Спершу о. Павло Одуй, попередній настоятель, передав новому гвардіану, о. Миколі Орачу, документи, та монастирські й парафіяльні книги. На обряді передання обов’язків був присутнім вікарій Кустодії о. Станіслав Пенкала. У присутності братів він перевірив документи та книги, звернувши при цьому увагу на певні справи. Після того був складений відповідний протокол, який підписали попередній і новий настоятелі, та вікарій Кустодії.

Потім брати пішли до храму. Там був звершений літургійний обряд передання відповідальності та повноважень новому настоятелю, який очолив вікарій Кустодії. Спершу була заспівана пісня до св. Франциска, засновника Ордену. Після неї брати молилися за нового та попереднього гвардіанів. Тоді було зачитане Читання з Конституції Ордену Братів Менших Конвентуальних, мала місце молитва респонсорійним псалмом і було зачитане Читання з Послання св. Павла, Апостола, до Ефесян.

У короткій конференції о. Станіслав Пенкала звернув увагу на слова св. Франциска, який у Незатвердженому Правилі написав наступне: „Не можна також братам мати владу, ані панувати над кимось, особливо над співбратами. Так бо Господь говорить в Євангелії: Князі народів панують над ними, а вельможі гнітять їх (Мт. 20, 15). Не так буде серед братів (пор. Мт. 20, 26), і хто хотів би бути серед них більшим, нехай буде їм міністром і слугою (пор. Мт. 20, 26), і хто хотів би серед них бути великим, нехай буде меншим (пор. Лк. 22, 26). Нікого не можна називати настоятелем, але всі без винятку нехай зовуть себе братами меншими. І один одному нехай умивають ноги (пор. Йо. 13, 14)”.

Але також у Заповіті написав: „І я дуже жадаю бути слухняним генеральному міністру цього Братства і тому гвардіанові, якого йому буде до вподоби визначити для мене. І так хочу бути схопленим його руками, щоб я не міг ані йти, ані робити щось всупереч послухові і його волі, тому що він є моїм паном”.

«Св. Франциск має великі вимоги не тільки до настоятелів, але і до підпорядкованих братів у спільноті. Від настоятеля багато залежить, але також багато залежить від спільноти. Якщо брати будуть настільки слухати свого настоятеля, як наш засновник, то і гвардіан матиме змогу краще їм служити».

Також брати молилися за Церкву, спільноту, вірних і за Орден. Завершився обряд уділенням благословення.

Джерело: antoni.lviv.uaНазад