Новини

Назад

Пастирське послання архієпископа Мечислава Мокшицького з нагоди 25-ї річниці відновлення структур Римо-Католицької Церкви в Україні

: 2682 2016-01-15 12:40:31

Дорогі Священики та Богопосвячені Особи!

Возлюблені у Христі Брати і Сестри!

Два тижні тому розпочався 2016 рік, який для всієї спільноти Вселенської Церкви є особливим через Надзвичайний Ювілей Божого Милосердя. 

В буллі „Misericordiae vultus” папа Франциск пригадує всім нам, що «Опорна балка, на яку спирається Церква, це милосердя. У душпастирській діяльності Церкви все має бути огорнене ласкавістю, з якою звертаються до вірних; також і ніщо з її проповідування та її свідчення, наданого світові, не може бути позбавлене милосердя. Достовірність Церкви перевіряється на шляху любові милосердної та співчутливої. Церква «живе невичерпним прагненням давати милосердя».

Цей папський погляд на свідчення Церкви зобов’язує нас стати на шлях милосердя, розпочинаючи його відновою життя Таїнствами, паломництвом до визначених Стаційних Храмів і перехід через Святі Двері, взаємопробаченням кривд і конкретними вчинками милосердя, допомагаючи вбогим, хворим і самотнім, засновуючи доброчинні парафіяльні групи, підтримуючи скривджених внаслідок воєнних дій та закінчуючи регулярною молитвою в наміренні миру і суспільного ладу в нашій державі.

У Рік Милосердя вписується також інший важливий ювілей, який відзначатиме Церква в Україні. Ним є 25 річниця відновлення церковних структур, по роках поневолення, яке мало місце після ІІ Світової Війни. Цей крок до свободи прийшов через відважне рішення святого Йоана Павла ІІ, який 16 січня 1991 року відновив діяльність нашої Львівської Архідієцезії і відродив дієцезіальні структури в Житомирі і Кам`янець-Подільському.

Першим митрополитом відновленої Архідієцезії був призначений єпископ Мар’ян Яворський. До отримання цієї номінації Владика був апостольським адміністратором Львівської Архідієцезії з садибою у Любачеві (Польща), керуючи тією частиною Львівської Архідієцезії, яка до ІІ Світової Війни залишилася в межах Польщі. Призначено також перших післявоєнних єпископів. Тоді теж для Архідієцезії були встановлені єпископи-помічники – о. Рафал Кєрницький і о. Маркіян Трофим`як. Дієцезіальним єпископом у Кам`янець-Подільському був призначений о. Ян Ольшанський, а в Житомирі о. Ян Пурвінський.

Возлюблені у Христі!

Наша Архідієцезія, так як і вся Церква в Радянському Союзі, після ІІ Світової Війни пережила важкі часи. Тодішньою владою практикувалося обкрадання та нищення святинь, переслідування духовних осіб та мирян, які були задіяні у збереження християнської віри. Проте богатирська постава нечисленного духовенства, якому дозволили вести душпастирство у декількох храмах, і вірних, які трималися Церкви, зберегла неперервність нашої історичної присутності. Це велика благодать бути позбавленим присутності архієпископа митрополита і в той же час бути вірним Богові, Хресту й Євангелії та перебувати в єдності зі Святішим Отцем.

Після 25 років, розважаючи минуле, хочу разом з Вами дякувати Богу за свідчення життя, велич і відважність кардинала Мар’яна Яворського, сьогодні архієпископа-сенйора, який із запалом взявся рятувати спадщину блаженного Якова Стрепи. Це були дуже важкі часи. Свобода, яка народжувалася, принесла нову перспективу і в той же час великі вимоги. Храми, які повертали Церкві, були зруйновані та знищені. Парафіяльні спільноти потребували душпастирів, яких бракувало. Варто згадати і усвідомити, що всі ці труднощі лягли на плечі нового митрополита. Тому з ще більшою повагою і шаною дивимося сьогодні на Кардинала Мар’яна Яворського. Це він запросив в Україну перших священиків, а також чернечі чоловічі та жіночі згромадження з Польщі. Це він заснував Вищу Духовну Семінарію, щоб формувати нових священиків, організував працю парафіяльних структур, Митрополичої Курії і Єпископського Суду. Потурбувався також і про дуже потрібну матеріальну допомогу для повернутих святинь і побудови нових. Неможливо перерахувати всіх заслуг Кардинала Мар’яна, але з впевненістю за кожну можна подякувати.

Вчора ми це зробили у Львівській катедрі під час Святої Меси, яка відправлялася о 10.00 год., але на цьому не закінчується наша вдячність. Головні подячні урочистості відбуватимуться 10 вересня і будуть пов’язані з щорічною процесією на честь блаженного Якова Стрепи, покровителя Архідієцезії, на яку вже сьогодні всіх Вас запрошуємо.

Брати і Сестри!

Нехай радісне „Te Deum” лунає сьогодні у кожному храмі нашої Архідієцезії. Нехай опіка Матері Божої Милосердної та інших Покровителів охороняє нас від спокус зла і буде джерелом надії на дальші роки життя. Нехай наша спільна молитва буде подякою Господу за кожного священика, Богопосвячену особу, семінариста і численних мирян, які творять останні роки історії Львівської Архідієцезії. Завданням для нас, тих хто сьогодні живе і продовжує відновлену 25 років тому справу євангелізації, фундаментом якої є служіння багатьох післявоєнних священиків, нехай буде відповідальне життя на славу Всемогутнього Бога і благо Святої Церкви, яку всі ми творимо. Нехай нас не соромиться історія, а наступні покоління нехай будують свою віру на прикладі нашого життя і служіння. Молімося за себе взаємно, щоб наша Львівська Церква зростала у благодаті в Бога та людей.

Випрошуючи щедроти Божих ласк, опіки Богородиці і наших Покровителів, на святий ювілейний час і весь Господній 2016 Рік всіх Вас від щирого серця благословляю: в Ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

+ Мечислав Мокшицький

Львівський Римсько-Католицький Митрополит

Львів, 14 січня 2016 року

Вих. №. 26/16

 

Пастирський лист з нагоди 25-ї річниці відновлення структури Католицької Церкви в Україні належить прочитати в неділю 17 січня 2016 року під час всіх Святих Мес.

Кс. Юзеф Павлічек

Генеральний Вікарій

Львів, 15 січня 2016 року

Вих. №. 27/15Назад