Новини

Назад

Пастирське Слово Архієпископа М. Мокшицького на День Хворого 2016 року

: 1640 2016-02-11 00:27:06

Улюблені у Христі Брати і Сестри, Хворі та Особи похилого віку!

Вже багато літ, згадуючи Пресвяту Діву Марію з Люрду, виконуємо волю св. Йоана Павла ІІ, оточуючи молитвою хворих і осіб похилого віку. Здійснюємо це в дусі милосердя і з вдячністю за дар їхньої молитви, яку вони жертвують за спільноту Церкви.

У Посланні з нагоди XXIV Всесвітнього Дня Хворорго папа Франциск написав: «Хвороба, особливо якщо вона тяжка, завжди призводить до кризи людського існування і викликає глибокі запитання. Інколи на початку можливий момент бунту: чому це сталося саме зі мною? Можна впасти у відчай, думати, що все втрачено, що вже нічого не має сенсу…
У таких ситуаціях віра в Бога, з одного боку, переживає випробування, але в той же час вона віднаходить увесь свій позитивний потенціал. Не тому, що завдяки вірі зникає хвороба, біль чи ті питання, які вони породжують, а тому, що віра дарує нам ключ, з яким можемо відкрити більш глибокий сенс того, що переживаємо; ключ, який допомагає нам побачити, як хвороба може стати шляхом до більшої близькості з Ісусом, який іде поруч з нами, несучи Хрест. Цей ключ нам передає Марія, яка добре знає цей шлях».
Тому з великим почуттям віри, а водночас свідченням милосердного ставлення спиняюся біля Вас із даром молитви. Багато разів до мене зверталися з проханням про таку молитву і благословення для страждаючої особи. Знаю, що крім дару молитви і благословення можу вчинити небагато, тож роблю те, що можу. Ввіряючи Вас під опіку Марії, благаю, щоби Вона була Оздоровленням Хворих. Благаючи заступництва св. Йоана Павла ІІ, прошу, щоби дав Вам сили подолати хворобу, а, звертаючись до Ангелів Охоронців, прошу, щоби довкола Вас не бракувало доброзичливих людей, котрі щодня допомагають в труднощах.
Дякую також усім, хто щодня доглядає хворих з професійних ачи родинних обов’язків. Нехай за надане добро Вас благословить і береже Бог Всемогутній.
Зважаючи на численні прохання і сугестії, Дієцезійний День Хворих відбудеться в місяці травні в одному зі стаційних храмів. Час і місце буде оголошено в окремому запрошенні.
У Надзвичайний Ювілейний Рік Божого Милосердя сердечно всіх благославляю: В ім’я Отця і Сина і Святого Духа.

 

+ Мечислав Мокшицький
Архієпископ Митрополит Львівський

 

Львів, дня 11 лютого 2016 року

 Назад