Новини

Назад

Парафіяльний відпуст на честь св. Варфоломія Апостола і освячення нового головного вівтаря у Дрогобичі

: 2879 2017-08-31 13:09:19

24 серпня 2017 року у Дрогобичі відбувся парафіяльний відпуст на честь св. Варфоломія Апостола та освячення нового головного вівтаря. Ті урочистості, а також Літургію Євхаристії очолив і Слово Боже виголосив єпископ-помічник Львівської Архідієцезії Едвард Кава OFM Conv. Під час Літургії він не лише освятив новий головний вівтар але й копію образу Матері Божої Кохавинської, що знаходиться в бічному нефі храму.

В цей день весь храм був заповнений вірними римо та греко-католицької Церков. Святу Месу співслужило 11 священиків римо-католицького та 2 греко-католицького обряду. На відпуст прибули сестри юзефітки зі Стрия і сестри служниці старовєйскє з Борислава.

Після Євхаристії, перед виставленим Пресвятими Дарами була відмовлена літанія до св. Варфоломія Апостола і вирушила євхаристійна процесія довкола храму. Після благословення, якого уділив єпископ Едвард відбувся концерт, забави для дітей, показ фільму, які затягнулися до пізніх вечірніх годин.

Вівтар, який було освячено того дня зводився впродовж року. Про початок його зведення настоятель о. Мирослав Лех вирішив у липні 2016 р. Роботи були завершені у серпні 2017 (щоправда не всі декоративні елементи було довершено з огляду на відсутність коштів, проте будуть дороблені пізніше). Запроектував вівтар бр. Лаврентій Іваньчук OH. За роботу над виготовленням вівтаря взялися столярі з Золочева, праці яких очолив п. Андрій Мельник.

Довідка про вівтар:

Вівтар складається із 3 частин (шир. 8 м. вис. бл. 15,5 м).

У бічних частинах вівтаря знаходяться деревяні білі фігури Апостолів Петра і Павла, на вершині бічних частин – олійні образи намальовані у Дрогобичі, на яких представлені архангели Гавриїл та Рафаїл. В середині вівтаря табернакулюм оточує ряд золотих колон, над якими є 2 ангели, а між ними ікона Матері Божої Неустанної Помочі (ікона якій більше 100 років є римською копією зі Стрия).

У центральній частині вівтаря знаходиться розіпяття, яке вдалося врятувати від спалення. Над хрестом знаходиться фігура св. Варфоломія, а на завершенні вівтаря поставлена фігура св. Архангела Михаїла, яку виготовив різьбяр з околиць Дрогобича. Найважливіші елементи табернакулюм, фігурки та образи освітлені лед-підсвіткою.

В проекті закладено було також нові седілія, пюпітр для головуючого на літургії, євхаристійний вівтар, амвон – вітар Слова Божого, стійки під процесійний хрест та пасхал.

Джерело: bonifratrzy.plНазад