Новини

Назад

Папське вітанням Лицарям Колумба: Залишайтеся лицарями милосердя

: 686 2019-08-08 16:28:17

У посланні, надісланому через Державного Секретаря Святого Престолу, Папа Франциск заохотив Лицарів Колумба залишатися «лицарями милосердя», вірними духові засновників.

Державний Секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін надіслав послання від імені Святішого Отця учасникам 137-го Верховного З’їзду Лицарів Колумба, що від 6 до 8 серпня 2019 р. відбувається місті Міннеаполіс (Міннесота, США).

Єдність і милосердя – основні засади Лицарів Милосердя
Пригадуючи тему цьогорічного з’їзду – «Лицарі Колумба: Лицарі єдності» – кардинал Паролін зазначив, що вона відображає ідею, яка стала натхненням для заснування Лицарів Колумба як «братерської асоціації взаємної допомоги й підтримки апостольської місії Церкви». Він додав, що їхній засновник отець Майкл Маꥳвні вважав єдність і діла милосердя основними засадами цієї мирянської організації. Впродовж багатьох років, залишаючись вірними цій ідеї, Лицарі відзначилися своїм служінням сім’ям, бідним та найбільш потребуючим, докладаючи зусилля в розбудову справедливого суспільства та сприяючи поширенню Христового Царства та спасінню душ.

Державний Секретар Святого Престолу наголосив, що в сучасному контексті, позначеному насиллям, несправедливістю та зростаючою поляризацією, свідчення єдності в служінні Євангелію є надзвичайно актуальним і потрібним.

Допомагати Церкві лікувати рани
«Ми всі свідомі того, – зауважив Кардинал Паролін, – що дієвість свідчення Церкви зазнала великої шкоди внаслідок згіршення і недовір’я, викликаних сексуальними зловживаннями щодо неповнолітніх та підходом до цієї проблеми протягом багатьох років». Він додав, що церковна спільнота покликана, у вірності Христові, в чесності й прямоті подивитися у вічі болючій правді і зробити все для того, аби спокутувати провину, відшкодувати збитки і, насамперед, подати руку тим, хто найбільше постраждав.

«Святіший Отець переконаний, – зазначив кардинал Паролін, – що Лицарі Колумба можуть відіграти важливу роль у відновлення церковного життя. Зусилля вашої організації, спрямовані на допомогу потребуючим, на захист життя та підтримку священиків, сьогодні потрібні більше, ніж будь коли для того, аби надихати духовне відновлення, що, з Божою благодаттю, сприятиме загоєнню ран та зміцненню священства в святості та апостольській ревності».

Приклад віри й мудрості для молоді
Торкаючись теми молоді, кардинал П’єтро Паролін звернув увагу на Постсинодальне напоумлення «Christus Vivit», в якому Папа Франциск говорить про необхідність зміцнювати єдність й солідарність між поколіннями. Багато молодих людей, за словами кардинала, шукають взірці мудрості, зрілої віри й вірності цінностям. «Впродовж багатьох поколінь, – додав він, – молоді чоловіки знаходили в Лицарях Колумба приклади стійкої католицької віри, допомоги бідним і потребуючим та дбання про спільне добро».

Молитва і допомога Лицарів Колумба на Близькому Сході
На завершення Державний Секретар Святого Престолу зазначив, що Папа Франциск щодня згадує у своїх молитвах християн на Близькому Сході та в тих регіонах, де вони зазнають переслідувань. Від його імені кардинал Паролін подякував Лицарям Колумба за великодушність з якою вони відповіли на заклики Папи до молитви та харитативної допомоги цим братам і сестрам у вірі.

Світлана Духович – Ватикан
Джерело: vaticannews.vaНазад