Новини

Назад

Папа з нагоди свята Ісусового Серця: Ставати малими, щоб почути Божий голос

: 1328 2017-06-23 16:07:50

Щоб почути Господній голос, необхідно ставати малими. Про це Папа Франциск пригадав під час ранкової Святої Меси в каплиці «Дому святої Марти» у п’ятницю, 23 червня 2017 р., в день свята Пресвятого Ісусового Серця.

Господь обрав нас та «змішався з нами на дорозі життя». Посилаючись на читання з книги Второзаконня, в якому прозвучали слова Мойсея, звернені до народу, про його обрання з-поміж інших народів, Святий Отець вказав на те, що слід прославляти Бога, Який «в Ісусовому серці дає нам благодать з радістю відзначати великі таїнства нашого спасіння, Його любові до нас», відзначаючи, таким чином, «нашу віру». Проповідник зупинився на двох словах з цього уривку: «обирати» та «незначність».
Щодо першого, то Наступник святого Петра підкреслив, що це не ми вибрали Господа, але «Бог став в’язнем задля нас». «Він пов’язав Себе з нашим життям і не може відірватися. Він зробив високу ставку й залишається вірним цьому наставленню! Ми обрані з любові, такою є наша ідентичність», – наголосив Папа, підкреслюючи, що не ми, а Бог нас обрав, покликав по-імені та зв’язав Себе з нами. «У цьому – наша віра, – додав він. – Якщо в це не віримо, то ми не зрозуміли, чим є Христове послання, ми не розуміємо Євангелія».
Промовляючи до ізраїльтян, Мойсей сказав: «Не тому, що ви численніші від інших народів, полюбив вас Господь і вибрав вас, ви ж бо найменший з усіх народів, – а з любові до вас». У цьому контексті Святий Отець поділився думками про другий аспект, яким є незначність:
«Бог полюбив нашу незначність і вибрав нас саме тому. Він обирає малих, а не великих. Він об’являється незначним. «Ти затаїв це від мудрих та розумних і відкрив це немовлятам». Він об’являється малим: якщо хочеш щось збагнути з Христового таїнства, мусиш понизитися, зробитися малим. Визнай, що ти – ніщо. Він не лише обирає малих та об’являється їм, але також кличе незначних: «Прийдіть до мене всі втомлені й обтяжені, а я дам вам полегшення». Ви, що є найменшими задля страждань, через втому… Він обирає малих, об’являється малим, кличе їх. А великих хіба не кличе? Його серце відкрите, але великі не чують Його голосу, бо наповнені собою. Щоб почути Господній голос, потрібно стати малими».
У цьому контексті Папа Франциск перейшов до роздумів над таїнством Христового серця, наголошуючи на тому, що воно не є «як дехто каже», образочком для набожних. Пробите Христове серце – це «серце об’явлення, серце нашої віри», тому що «Він став малим, обрав для Себе цей шлях». Шлях впокорення Себе самого, пониження «аж до смерті» на хресті. Це «вибір на користь незначності, аби могла проявитися Божа слава».
З Христового боку, проколеного списом солдата, витекла кров і вода. І під час сьогоднішнього свята, як підкреслив проповідник, ми святкуємо саме це Христове таїнство, вшановуємо «серце, яке любить, яке обирає, яке залишається вірним», серце, що «назавжди пов’язалося з нами, об’являється незначним, кличе малих, стає незначним».
«Так, ми віримо в Бога. Віримо також в Ісуса, в те, що Він є Богом. Все це так. Але таїнство полягає в цьому об’явленні слави Божої: вірність в обранні, в тому, щоб пов’язатися з нами, шлях незначності, також і для Себе: стати малим, понизитися. І ця проблема віри є суттю нашого життя: ми можемо бути дуже чеснотливими, але мати незначну чи навіть ніяку віру, тому слід вирушити саме з цього таїнства Ісуса Христа, Який спас нас Своєю вірністю», – сказав Святий Отець, завершивши проповідь молитвою за те, щоб Господь дав нам благодать святкувати в Ісусовому Серці «великі жести й великі діла спасіння та відкуплення».
Джерело - Радіо ВатикануНазад