Новини

Назад

Папа в Помпеї: вервиця – це зброя миру і прощення

: 1186 2015-03-22 00:00:00

Одноденний душпастирський візит до південноіталійського міста Неаполя, Папа Франциск розпочав 21 березня 2015 р., молитвою у всесвітньовідомому Марійському санктуарії в Помпеї, розташованому 25 кілометрів від Неаполя.

Помпеї — це колишнє римське місто в італійському регіоні Кампанія. Місто загинуло внаслідок виверження вулкану Везувій 24 серпня 79 року, який повністю засипав його попелом. Тепер – це музей просто неба.

Санктуарій заснував блаженний Бартоло Лонґо, адвокат, активний церковний діяч, який 1875 року привіз до Помпеїв з Неаполя чудотворний образ Пресвятої Богородиці Вервиці. Біля санктуарію він започаткував широку суспільну та освітню діяльність, заснувавши відповідні структури, в яких виховалось понад 100 тисяч підлітків. З бігом часу навколо санктуарію виросло нове місто.

Саме перед образом  Пречистої Діви Марії Святої Вервиці, після приватної молитви в тиші, Святіший Отець проказав благальну молитву до Пресвятої Богородиці Святої Вервиці, складену 1883 року блаженним Бартоло Лонґо, в якій він називає вервицю «зброєю миру й прощення, зорею нашого життєвого шляху».

Папа привітався з богопосвяченими особами, священиками, волонтерами та іншими особами, що виконують своє служіння у санктуарії та інших структурах, з ним поєднаних, поблагословив хворих, зібраних у санктуарії, а наприкінці, під оплески присутніх, як вияв набожності та довір’я, привітав та поблагословив десятки тисяч вірних, зібраних перед санктуарієм, які молились протягом усієї ночі, очікуючи прибуття Вселенського Архиєрея.

Серед безмежного моря прапорів, якими вітали Папу в Помпеї, майоріли також і численні українські прапори, адже тут, як і в усьому регіоні Кампанія, існує численна українська громада. Вірні УГКЦ збираються на богослуження в санктуарії, в каплиці святого Джузеппе Москаті,  церковну громаду очолює о. Андрій Євчук, а в душпастирській праці допомагають та опікуються недільною школою Сестри Згромадження Пресвятої Родини.

За матеріалами: Радіо ВатикануНазад