Новини

Назад

Папа в Об`єднаних Арабських Еміратах : церемонія привітання та офіційний візит до наслідного принца

: 354 2019-02-04 13:57:04

В неділю, 3 лютого 2019 р., о 21:48 місцевого часу, літак з Папою на борту приземлився в міжнародному аеропорту Абу-Дабі, столиці ОАЕ. Так розпочався короткий, але дуже важливий історичний візит Глави Католицької Церкви: вперше Папа ступив на Аравійський півострів.Папа Франциск розпочав свій другий день у ОАЕ церемонією привітання в президентському палаці, після якої наніс офіційний візит наслідному принцеві країни.

Папа Франциск, перший Вселенський Архиєрей, що відвідує Об’єднані Арабські Емірати, розпочав другий день свого перебування церемонією привітання в президентському палаці. Святішого Отця зустрів наслідний принц Шейх Мухаммад бен Зайд Аль Нахаян, син покійного засновника ОАЕ Зайда бін Султана Аль Нахаяна, «батька нації» та першого президента ОАЕ.

Президентський палац в Абу-Дабі
Коли автомобіль Папи Франциска в супроводі президентської кінної гвардії наближався до палацу президента, літаки випустили в небі жовто-білий дим – кольори прапора Ватикану. Презентацію відповідних делегацій випередили гімни Ватикану та ОАЕ.

Президентський палац, в якому проходила церемонія привітання, розташований у парку, що простягається на 150 гектарів, та займає понад 160 тисяч квадратних метрів. Його спорудження завершене 2017 року. Тут розміщені офіси президента, віце-президента, наслідного принца та міністрів. Палац увінчують понад 70 куполів, оздоблених мозаїкою й золотом.

Приватна зустріч з наслідним принцом
Приватна зустріч з наслідним принцом Шейхом Мухаммадом бен Зайд Аль Нахаяном тривала понад 20 хвилин. Підписуючи Книгу почесних гостей Святіший Отець подякував за теплий прийом і побажав благословення миру й братерської солідарності. Далі відбувся обмін подарунками. Папа Франциск подарував медальйон, який зображає зустріч святого Франциска з султаном Єгипту аль-Маліком аль-Камілом, що відбулась 800 років тому, а саме 1219 року, в єгипетському місті Дум`ят поблизу Каїра. На медальйоні латинською мовою вирізьблене гасло цієї Апостольської подорожі: «Вчини мене знаряддям миру». А шейх, у свою чергу, подарував Вселенському Архиєреєві нотаріальний акт з 22 червня 1963 року з пожертвування землі для спорудження першого католицького храму в ОАЕ.

Ввечері за місцевим часом у Великій мечеті шейха Зайда відбудеться зустріч з Мусульманською Радою Старійшин, після якої Глава Католицької Церкви прибуде до «Founder’s Memorial» на міжрелігійну зустріч, під час якої виголосить промову.

Барбара Кастеллі/с. Лідія Короткова, СНДМ – Ватикан

Джерело: vaticannews.vaНазад