Новини

Назад

Папа: границя між добром і злом проходить у серці людини

: 484 2017-07-24 09:43:47

Притча про кукіль говорить не лише про зло і добро, а й про терпіння. Як християнину поєднати, на перший погляд суперечні між собою, рішучість і терпіння? Розважання папи Франциска над недільним уривком Євангелія

Притча про кукіль розповідає про господаря, який засіває зерно, вночі приходить його ворог і сіє на цьому ж полі кукіль. З часом зерна проростають, між колосками пшениці росте бур`ян. Раби хочуть їх вирвати, але господар, який дбає про пшеницю не дозволяє. Бо виривання  бур`яну загрожує доброму колоссю. Через образ господаря Ісус показує Бога, його ворог - це сатана. 

„У притчі Господь говорить нам, що в цьому світі добро і зло так сильно переплетені, що неможливо людині їх розділити і викорінити остаточноа. Тільки Бог може це зробити, і він робить це під час останнього Суду. Поряд з цими двозначностями і складним характером, нинішня ситуація - це поле свободи християн, на якій відбувається складне завдання розпізнавати", – говорив Святий Отець.
Франциск вказав, що ця притча закликає нас, щоб ми у Господі об`єднали дві, здавалося б, суперечливі, позиції: рішучість і терпіння. Рішучість означає бути доброю пшеницею, дистанціювання від зла і спокус. А терпіння - це приєднання до тієї спільноти Церкви, яка не боїться забруднити руки, коли пере брудну білизну своїх дітей, а не до тої Церкви, яка передчасно судить, хто перебуває у Царстві Божому, а хто у нього не потрапить. 

„Господь, який є втіленням Мудрості, допомагає нам сьогодні зрозуміти, що добра і зла не вдається визначити за певною територією чи за певними групами людей. Каже нам, що межа між добром і злом проходить в серці кожної людини. Всі ми грішники. Ісус Христос своєю смертю на хресті та воскресіння відкупив нас від рабства гріха і дає нам благодать, щоб слідувати за новим життям. Але разом з хрещенням дарував нам таїнство примирення, тому що постійно потребуємо прощення наших гріхів. Займатися завжди тільки злом, що знаходиться поза нами означає, що ми не хочемо визнати гріх, який є в нас", –  підкреслив святіший отець.


На закінчення Франциск закликав присутніх, щоб вони вчилися Божому погляду на світ, в якому є надія, що бур`ян може стати хорошим колоском. Просив також Марію, щоб вона допомагала нам в світі помічати добро і красу.

„Крім того, Ісус вчить нас іншого способу роботи з полем світу, баченням дійсності. Ми покликані, щоб розпізнати, час Бога, а також його "погляд": завдяки доброчинному впливу нетерпеливого очікування, те що було буряном може стати добрим колосом. Це перспектива надії! Хай Діва Марія допоможе нам розпізнати в навколишній реальності не лише бруд і зло, але також добро і красу, викрити діла сатани, але передусім довіритися Богові, який живить надію".

джерело: Ватиканське РадіоНазад