Новини

Назад

Папа до нововисвячених єпископів: смиренно супроводжуйте шлях людини

: 1318 2017-09-15 13:04:14

Про важливість смиренно супроводжувати сучасну людину на її життєвому шляху говорив Папа Франциск до нововисвячених єпископів з усього світу, серед яких є два архієреї з Римо-Католицької Церкви в Україні: Віталій Кривицький, єпископ-ординарій Києво-Житомирської дієцезії, та Едвард Кава, єпископ-помічник Львівської архідієцезії. 

 

Нові єпископи цими днями з’їхались до Риму, щоб взяти участь у традиційних щорічних спеціальних курсах, організованих Конгрегацією в справах єпископів та Конгрегацією для Східних Церков для ієрархів, висвячених протягом останніх дванадцяти місяців, а Папа Франциск прийняв їх на аудієнції у у Климентійському залі у Ватикані 14 вересня 2017 року.

У середу 13 вересня для учасників курсу нововисвячених єпископів у римському санктуарії Divino Amore була відслужена Свята Божественна Літургія у візантійському обряді, яку очолював Архиєпископ Циріл Васіль, ТІ, Секретар Конгрегації для Східних Церков.

Святіший Отець говорив до зібраних «молодих» (віком і свяченнями) єпископів про духовне і пастирське розпізнання, доконечне у їхньому єпископському служінні. Він звернув увагу, що істинне розпізнання походить від Святого Духа, і єпископи повинні завжди просити про нього в молитві. Це Його дар для всієї Церкви. Єпископ має переживати своє пастирське розпізнання як член Божого Люду. «Єпископ не є самодостатнім “отцем-правителем”, ані “самотнім пастирем”, переляканим та ізольованим. Єпископське розпізнання це завжди соборна дія, яка не оминає багатства думки його пресвітерів та дияконів, Люду Божого і всіх тих, хто може надати йому свій корисний внесок. У погідному діалозі єпископ не боїться ділитися з іншими своїм розпізнанням, інколи змінюючи його.

Ділитися зі співбратами у єпископстві, з якими він поєднаний сакраментально, а тоді розпізнання стає колегіальним. Зі своїми священиками, для яких він є гарантом такої єдності, яка не силоміць нав’язується, а твориться терпеливо і з мудрістю рукодільника. З вірними мирянами, які мають “чуття” істинної непомильності віри у Церкві: вони знають, що Бог невпинний у своїй любові й не відмовляється від своїх обітниць. Отож я вас заохочую, щоб ви піклувалися про поставу слухання, зростаючи у свободі відмовлятися від власної точки зору, коли вона виявляється неповною і недостатньою, аби прийняти погляди Бога».

Святіший Отець вказав, що не є місією єпископів здійснення власних проектів або розв’язань, вироблених абстрактно. «Розпізнання означає смирення і послух: смирення щодо своїх власних проектів і послух стосовно Євангелія», — підкреслив Папа. «Я рекомендую вам особливу делікатність щодо культури і побожності люду. Це не те, що ми мусимо зносити, ані звичайні знаряддя до маневрування чи “попелюшка”, яку завжди треба тривати у засторонку, бо вона не гідна увійти до елегантного салону концепції та образу ваших підстав віри. Навпаки, треба про них турбуватися і провадити з ними діалог, бо вони не тільки становлять основу, яка береже розуміння віри самим людом, але є справжнім суб’єктом євангелізації, якого ваше розпінання оминути не може.

Таку харизму, даровану спільноті віруючих, необхідно визнавати, посилатися на неї та брати її до уваги у процесі розпізнання, який звичним чином провадять пастирі Церкви». Окрім цього, підкреслив Франциск, єпископи повинні допасовуватися до терпеливості самого Бога та вибраного Ним часу, який не завжди відповідає нашим критеріям. Він інколи не дозволяє надміру ревним виривати кукіль з‑посеред пшениці, як ми це читаємо у євангельській притчі.

За матеріалами Ватиканського Радіо і CREDOНазад