Новини

Назад

Папа: Жодної терпимості до расизму, але рішуче ні насильству

: 58 2020-06-03 13:26:22

Під час загальної аудієнції Глава Католицької Церкви висловився щодо ситуації, яка склалася в США після трагічної загибелі Джоржа Флойда, підкреслюючи, що ми не можемо претендувати на захист сакральності кожного людського життя, заплющуючи очі на прояви расизму та виключення.

Вітаючи англомовних глядачів наприкінці загальної аудієнції в середу, 3 червня 2020 р., Папа Франциск з окремими словами звернувся до «братів і сестер у Сполучених Штатах Америки», зазначаючи, що з «великою стурбованістю слідкує за болючими соціальними безпорядками», які цими днями сколихнули країну «після трагічної смерті Джорджа Флойда».

«Дорогі друзі, – сказав Святіший Отець, – ми не можемо толерувати, заплющувати очі на будь-які прояви расизму та виключення і претендувати на захист сакральності кожного людського життя. Водночас, мусимо визнати, що насильство останніх ночей має характер самознищення та пострілу в себе самих. З насильством нічого не набувається, але багато втрачається».

Єпископ Риму зазначив, що єднається із церквою святого Павла в Міннеаполісі та з усіма США, молячись за упокій душі Джоржа Флойда та всіх, які «втратили життя через гріх расизму». «Молімося за втішення прибитих горем родин і друзів, молімося за національне примиренням та за мир, якого прагнемо. Нехай же Ґвадалупська Богородиця, Матір Америки, заступається за всіх, які трудяться на користь миру й справедливості на вашій землі та в світі», – побажав Папа.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Ватикан

Джерело: vaticannews.vaНазад