Новини

Назад

Папа: Приклад святого Йосифа – найпростіший шлях здійснення покликання

: 499 2018-09-01 14:39:32

Папа Франциск прийняв у Ватикані учасників Генеральної Капітули Згромадження Облатів святого Йосифа, подівшись думками про важливість наслідування святого Йосифа та належного формування молоді.

«Нехай ваше життя та ваша радість буде позначена перспективо служити Ісусові в Церкві та у ближніх», наслідуючи чесноти святого Йосифа. З таким побажанням Папа Франциск звернувся до учасників Генеральної Капітули Згромадження Облатів святого Йосифа, приймаючи їх на аудієнції в п’ятницю, 31 серпня 2018 року.

Папа знову проводить робочі зустрічі
Останній календарний день літа виявився для Святішого Отця першим звичним робочим днем після літньої перерви, протягом якої у Ватикані не проводилося спеціальних аудієнцій та робочих зустрічей. Вже цієї п’ятниці він прийняв кардинала Ґуальтєро Басетті, Президента Італійської Єпископської Конференції, о. Фредеріка Форноса, ТІ, Міжнародного провідника Мережі молитви в наміреннях Папи, відомої також як «Апостольство молитви», та учасників Генеральної Капітули Отців Йосифітів з Асті, згромадження, заснованого в другій половині ХІХ сторіччя святим Джузеппе Марелло.

Наслідувати святого Йосифа
Привітавши новообраного Генерального Настоятеля та склавши подяку його попередникові, Папа зауважив, що Генеральна Капітула чернечого інституту є «особливим періодом благодаті» не лише для його членів і спільнот, але для багатьох інших представників церковної дійсності, як от парафій, сімей і мирянських товариств, різними способами пов’язаними зі згромадженням.

«Місія, яку вам передав засновник святий Джузеппе Марелло вказує на вашу особливу харизму відтворювати в житті та апостольській праці той ідеал служіння, яким жив святий Йосиф з Назарету. Починаючи із наслідування його стилю прихованого, смиренного та працьовитого життя», – сказав Святіший Отець, пояснюючи: «Він з вірністю та простотою жив своїм покликанням бути охоронцем Марії та Ісуса. Він був близьким до своєї Обручниці як у радісні хвилини, так і в період труднощів, і разом з Нею він встановив чудесну близькість з Ісусом, Якого завжди мав перед очима».

Бог послуговується усіма
У цьому контексті Папа зауважив, що особи, збагачені «діяльною простотою святого Йосифа», покликані стати свідками «особливого послання» та «відрадної новини», яка полягає в тому, що «Бог послуговується усіма, надаючи перевагу найменшим і по-людськи непідготованим, щоби сіяти та спричинятися до зростання Його Царства».

«Нехай же перспектива служити Ісусові в Церкві та в ближніх, з особливою увагою до молоді й до останніх, завжди позначає ваше життя та вашу радість», – побажав Глава Католицької Церкви, додаючи: «Заохочую вас і надалі діяти у світі та в Церкві через прості та суттєві чесноти Обручника Пречистої Діви Марії: покору, яка притягає доброзичливість Отця; близькість з Господом, яка освячує всю діяльність християнина; мовчання та прихованість, поєднані з ревністю та працьовитістю у здійсненні Господньої волі».

Протидіяти культурі поверховного
Святіший Отець також згадав про те, що святий Джузеппе Марелло закликав своїх духовних дітей ставити на перше місце «любов і слухняність навчанню та розпорядженням Римського Первосвященика». В той час панував раціоналізм, нечутливий до релігійних догм, натомість наш час, за словами Папи, позначені «поширенням релятивізму, що підважує основи будівлі віри та позбавляє значення ідею християнської вірності».

«Тому, – сказав він, – сьогодні, як ніколи, доручення вашого засновника бути повсюди свідками любові та вірності Христові та Його Церкві залишається актуальним. Словами і життям навчайте людей в кожній частині світу, зокрема, молодь, на якій в більшості зосереджений ваш апостолят, що приклад святого Йосифа, який цілковито посвятився служінню Ісусові, досі залишається найпростішим, найнадійнішим і найзахопливішим шляхом до повноцінної та радісної реалізації свого життя та християнського покликання».

«Перед обличчям поверховної культури, яка возносить посідання матеріальних благ, обіцяючи щастя через небезпечні стежки навпростець, нехай не забракне з вашого боку заохочення для молоді загартовувати свій дух та формувати зрілу особистість, здатною бути, водночас, сильною та ніжною», – додав Папа, наголошуючи, що виховання молоді – це найкращий спосіб будувати міцне майбутнє.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Ватикан
Джерело: vaticannews.vaНазад